Isänpäivä

Mietin sua...Eipä ollut hääppöinen sun lapsuus varmaan,,,,
14201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mistäs näin päättelit?

Äänestä

mikähän su pointtis on palstalla avautua jonkun lapsuudesta!???

En voi sietää tollasta ihmistä, joka sohii toisen elämää ja repostelee toisen ahdingolla ja yksityisasioilla. Herää aina tollasesta paskiaisesta mieleen, että mitähän luurankoja mahtaa itte kaapeissaan piilotella, kun pitää tonkia toisen asioita!

Äänestä

Mieti omaa lapsuuttas kuinka kurja se mahtoikaan olla......

Äänestä
  • eipä juuri ollut isää näköpiirissä, muuten onnellinen

    Äänestä

Haudallako? Kyllä käyn. Rakastan ja kunnioitan isääni kaikesta huolimatta. Muistutetaan niin paljon toisiamme, etten voi muuta kuin ymmärtää...

Äänestä

Juoruämmät... thyi saatana ;)

Äänestä

Isän luona taidan ehkä käydä kun asuu sopivan matkan päässä ja lapsuuteni on ollut tavallisen onnellinen iloineen ja suruineen.

Äänestä

oli paras mahdollinen niissä puitteissa ja kuin se hänen kokemansa asiat huomioonottaen oli mahdollista. Olin hänelle aina se lempilapsi ja joka valokuvassa olenkin hänen sylissään. :)

Äänestä

omaa lapsuuttasi toisten lapsuuteen.
Se, mitä sinulle on tapahtunut, ei kukaan täältä ole siihen syyllinen, joten yritä parjätä menneisyytesi kanssa meitä syyllistämättä!

Äänestä

päinvastoin, se oli henkisesti rikasta aikaa Tiukat säännöt ja työn tekoon opetettiin jo varhain, mutta minua kunnioitettiin ja rakastettiin ehdoitta. Kiitos isälleni sekä äidilleni !
Toivoisin kaikille rakastavan perheen.

Äänestä

Jokainen elää elämäänsä niillä korteilla jotka käteen on jaettu. Isä on varmasti rakas oli hän sitten enää täällä keskuudessamme tai tuolla pilvien päällä katselemassa.

Tärkeintä on kuitenkin se millainen ihminen on eikä se millaista lapsuutta hän on viettänyt. Itse odotan sunnuntaita ja sitä että oma tyttöni antaa minulle itse tehdyn isänpäivälahjan. :)

Omalle isälleni toivotan mukavaa sirmakan soittoa sinne pilvien päälle...elämää juoksuhaudoissa tai metsäkukkia juurineen. ;)

Äänestä

Nyt tulee isän päivä ja surku kun muksut ei voi antaa edes korttia kun isä on katkaissut välit lapsiin.Iik kurja lapsille.
No me tehdään kyllä jotain kivaa.

Äänestä

Kävin tänään. Moikkaamassa. Ei ole parempaa Miestä kuin mitä hän oli.

Äänestä

varhaislapsuuteni..oli kuin unelmaa, täynnä seikkailuja ja elämää ja rakkautta! Kyynel voi isänpäivänä vieriä mutta se kertoo vain vahvoista tunteista jotka eivät ikinä katoa ja saavat jaksamaan eteenpäin kohti unelmia !

http://www.youtube.com/watch?v=NfggwVgheBY

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käytkö hänen luonaan kirjoitti:

Mietin sua...Eipä ollut hääppöinen sun lapsuus varmaan,,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu