Olen 21-vuotias synnyttämätön nainen. Kun aloitin seksielämän 16-vuotiaana, tunsin miehen peniksen erittäin hyvin, joskus jopa sattui. Olen ollut saman miehen kanssa tähänkin asti. Pari vuotta sitten kuitenkin tunto pikkuhiljaa katosi ja nykyään tunnen jotakin vaginan suulla miehen työntyessä sisään ja jos penis osuu ikävästi liian syvälle. Muuten en tunne yhtään mitään. Myöskään sormi tai kaksi ei tunnu. Hetken aikaa itse jopa luulin ettei mies ole kuin puolikova, mutta näin ei ollut. Miehen mielestä olen yhtä tiukka kuin aina. Olen myös jonkin verran harjoittanut lantionpohjalihaksia ja mies myös tuntee supistuksen sormessaan ja peniksessään.
Onko tällainen oikeasti normaalia? Jokapaikassa sanotaan että vaginan kuuluukin olla tunnoton, mutta oikeasti niinkin tunnoton ettei miestä tunne yhdynnän aikana? Klitoris on herkkä kyllä. Tuntuu pahalta ajatella aikaa jolloin yhdyntä tuntui tosi hyvältä kun nykyään fiilis on kuin pehmeän ison makaronin kanssa. Miehellä on vielä keskikokoa isompi penis sekä pituudelta että paksuudelta.
Voiko tunnottomuudelle tehdä mitään? Lantionpohjalihasten harjoittamisesta en ole kokenut olevan mitään hyötyä. Petyn melkein joka kerta yhdynnän jälkeen ja usein ajattelen että paikkani ovat vain löysät. Kostun myös inhottavan paljon ja se aiheuttaa häpeää. Suunnilleen saa olla paperissa pyyhkimässä ylimääräisiä ensin pois ja se kostumisnestekin on omituisen paksua, sellainen klönttimäinen alkuun. Ehkäisynä on kuparikierukka ollut nyt 8 kk, sitä ennen monta vuotta minipilleri Cerazette.
Seksi ei tunnu juuri miltään
5
1884
Vastaukset
- Mammanmömmönmöö
Voisit tietysti käydä lääkärissä. Kuvittelisin, että jos taustalla on hermostollinen syy, niin sinulla olisi muitakin oireita alueella, kuten virtsankarkailua tai klitoriksen alueen tuntopuutoksia (hermotus on kuitenkin monimutkainen asia, joten varmasti en voi sanoa).
Entä jos syy on henkisellä puolella? Itselläni ainakin kaikki huolenaiheet vaikuttavat kaikenlaiseen herkkyyteen. On vaikeaa löytää henkistä yhteyttä partneriin, nauttia kosketuksesta, syttyä haluamaan jne. Sitten kun taas asiani on kunnossa nautin sekä lähellä olosta että koskettelusta, yhdynnästä.
Itse olen atoopikko ja kuiva. Mutta sinä ilmeisesti kostut hyvin. Jos on kovin märkä, niin silloin voi tuntua väljemmältä kuin onkaan. Jonkun kanssa suosittelisin asiasta keskustelemaan: gynekologin, seksuaaliterapeutin, tms. Tällä hetkellä keskityt ilmeisesti seksissä vain siihen, ettet tunne penistä, mitkä vie huomion pois itse asiasta ja vain heikentää nautintoa. Veikkaisin, että sinussa ei ole mitään vikaa, mutta asiasta syntyy herkästi hankala kierre, jollei sitä keskeytetä. - atopia
mä myös atoopikko,miten hidat sen alaosaston kosteuden...kertoisitko
- pillerin vaihto?
pyydä kumppaniasi lämmittämään pidempään joka paikasta.saattaa olla että jotkut pillerithän vähentävät haluja ja kuivattavat paikkoja.
- Anonyymi
Orgasmi ennen yhdyntää auttaa tai laihtuminen jos on kovasti ylimäärästä.
- Anonyymi
Koita venytellä sisäreisiä pitkään ennen seksiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti27745901Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5111470Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy23311048Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399850Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908688Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2876738Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j23549Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti33450Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.253173Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle43023