Vantaan painicup2013

kylläpä turnaus menee alaspäin jälleen. noin 80 painijaa ja kahten päivän kisa.
6614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Herätkää nyt siellä Lintukodissa.

Äänestä

Onko muka FILA:n turnaus?
Heikosti menee ja urheiluruudussa huudellaan lisää sarjoja kun ei entisiinkään löydy ukkoja!

Äänestä

Oli oikein ilo katsella painia taas. Säännöt ovat nyt hyvät kun pystyheittoja tapahtuu.

Äänestä
  • Ja mää oon niin kade! Ps.ei ne Lintukotolaiset lue tätä palstaa.

    Äänestä

  • ex ytk kirjoitti:

    Ja mää oon niin kade! Ps.ei ne Lintukotolaiset lue tätä palstaa.

    mikä tää lintukoto juttu on

    suomentasko joku. tarkottaako se vaasaa?

    Äänestä

  • kontulitu kirjoitti:

    mikä tää lintukoto juttu on

    suomentasko joku. tarkottaako se vaasaa?

    Kai joku perttiperusinsinööri yrittää olla kovinkin näppärä suustaan. Vrt. se, kun helsinkiläiset puhuvat muista kaupungeista "maakuntina".

    Pelleilyä kaikki tyyni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


downdown kirjoitti:

kylläpä turnaus menee alaspäin jälleen. noin 80 painijaa ja kahten päivän kisa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu