His infernal majesty

kannattaisiko valita oikea elämänasenne? Sinkkuus ja minä itse-asenne on valinta palvella juuri itseään.



t: ei egoa
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itseni. Sinkku, tottunut itse hoitamaan asiansa, ja vähän muidenkin. Tärkeää säilyttää itsenäisyytensä, kykynsä selviytyä tilanteesta, kuin tilanteesta. Antaa vahvan elämisen tunteen ja hyvän itsetunnon. Ei huono asia ollenkaan.

Äänestä
  • on. Paha asia. Tulet huomaamaan sen.

    Äänestä

Minulla on ihan hyvä rento elämänasenne. Itseluottamuksessa sen sijaan on puutteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä kirjoitti:

kannattaisiko valita oikea elämänasenne? Sinkkuus ja minä itse-asenne on valinta palvella juuri itseään.



t: ei egoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu