Kun mikään ei riitä....

Nanne

On se vaan ihme homma täällä Suomessa, ettei jotkut osaa iloita siitä, että joukkue tuli toiseksi World Cup:issa!!!!!!!! Jätettiin sentään ruottalaiset, usalaiset, tsekit ym. taaksemme. Mitä siitä vaikka pojat ei voittaneetkaan Canadaa, eivät hävinneet ainakaan huonommalleen. Täällä kun jotkut kitisee sitä, miten vitun huonosti pojat pelaa, niin olkaamme onnellisia siitä, että esim. ruottalaiset on vielä huonompia kuin meidän pojat.

Minä olen ainakin ylpeä ja onnellinen Suomen joukkueesta! Hienosti pelasivat! Onnea vaan pojille HIENOSTA kakkostilasta (vaikka se ei siltä vielä ehkä tunnu heistä hienolta)!

Hävetkää TE suomalaiset jotka haukutte joukkuetta! Menkää vittu ite pelaamaan sinne, niin katotaan miten teille käy....

Nanne

2

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maryjane

      Oikeassa oot, Nanne! Ihmettelin tässä juuri itsekin, että mitä kaikki oikeen ruikuttaa, ja haukkuu vaan meidän hyviä pelaajia.Ei niillä ole mikään helppo tehtävä ollut, tosi kovia maita vastassa, ja suurinosa kaatui.Eikä me tosiaankaan hävitty ainakaan nolosti.Me ei pelattu yhtään surkeesti, vaan täysin päinvastoin, pantiin kaikki peliin, ja oli siinä tuuriakin mukana Kanadalla.Tehtiin pari virhettä ja ne sakotti, ilman niitä virheitä, ois voinu käydä kummin päin hyvänsä.Minusta on tärkeää muistaa, kuinka tasaväkisiä me todellakin oltiin, siitä olin itse yllättynyt, ja varsinkin siinä vaiheessa usko kasvoi itsellänikin, kun kaksi kertaa tultiin takaa-ajo asemasta tasoihin.Oikeestaan ainoastaan sen takia vähän harmittaa, että meillä olisi todella ollut mahdollisuus voittaa, johon en olisi ennen matsin alkua uskonut!!

    • Curre L

      Tasan samaa mieltä, tämäkin foorumi pursuaa potentiaalisia huippupelaajia ja valmentajia (omasta mielestään) jotka ei tosiasiassa osaa muuta kuin turpaa soittaa. Happamia, sanoi kettu jne... suomi pelas helvetin hyvän finaalin, muutama pikku virhe tuli mut kelleppä ei joskus tulis?? Selännettäki morkataan armotta vaan kaveri pelaski jalka leikkauskunnossa! Saatanan kitisijät velliperseet opeltelkaa ensin ite luistelee enneku alatte mussuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1641
    2. 210
      1517
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      990
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      55
      809
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      49
      771
    7. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      765
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      702
    Aihe