nyt alkaa näyttää siltä, että on tarve saada kunnallinen kotiinkuljetuspalvelu meille, joilla ei sattuneesta syystä johtuen, ole omaa autoa..
Taksilla kaupalle ja takaisin. Kela-kortilla maksu.
Turvattomuus liikenteessä lisääntymään päin.
http://www.ita-savo.fi/uutiset/lähellä/mies-ryöstettiin-savonlinnan-kaartilantiellä-81434
kotiinkuljetuspalvelua
8
777
Vastaukset
- Miekkoman
Nooh ei nyt sentään.
Nätkiltä nyt tulee Nätkin uutisia- miekkomanit nukkumaa
Niin pelleman. Miekkoniemellä on tehty kolme murhaa ja pari tappoa, mutta se ei tiedottomalle haittaa tietenkään mitään. Vain ääliö kuvittelee että tämän kokoisessa kylässä jokin surkea yksittäinen lähiö olisi jokin hemmetin paratiisi.
- ijufcvhnj
miekkomanit nukkumaa kirjoitti:
Niin pelleman. Miekkoniemellä on tehty kolme murhaa ja pari tappoa, mutta se ei tiedottomalle haittaa tietenkään mitään. Vain ääliö kuvittelee että tämän kokoisessa kylässä jokin surkea yksittäinen lähiö olisi jokin hemmetin paratiisi.
Vittu Mertala se vasta synkkä paikka onkin.... ajelkaahan Otavankadun ja Tyyneläntien tienoilla. Huh huh! Huumeporukat pyörii kaiket yöt, eikä viranomaiset välitä tuon taivaallista....
- nakkiniemi
Nooh ei nyt sentään.
Miekkoniemeltä nyt tulee miekkoniemen uutisia
http://www.ita-savo.fi/uutiset/lähellä/ilokallionkadun-pizzeriaan-yritettiin-murtautua-81435- Nakkiniemi
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nakkiniemi kirjoitti:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Katohhan niät! Omppaan joku osanna väsätä melekosen taetteellisen nuamarustingin:D:D Varmmaannii muistuttaa tekijjöösä kovasti!:D Ee muutaku kymmenen pistettä ja papukaejjamerkki:D:D:D:D Joko oot pyrkinnä raahviseks suunnittelijaks?:D:D:D
- Miekkoman
Nätkin ganksterit olivat asialla. Tietäähän tuon. Millä niitä estää voi, kun ei eliittialueita saa aidatakaan
- ÖRVELÖ
Saikohan tuo onneton mitään korvauksia mistään. Korvasiko SLN:n kaupunki tai Kaartilantien kotiseutuyhdistys, nuo ryövätyt juomat ?
Aikas harmi homma tuollainen tapaus. EI ole kiva, kun poksautetaan pääluuhun ja viedään vielä iltapuhteen juomat !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869