parhaiten liukeamaan pois, jotta vesi kulkisi taas paremmin?
Millä tökötillä saa keittiön hajulukossa olevan töhnän
8
205
Vastaukset
- e r234 af
Kyllä niitä on joskus syytä aukoa, siellä voi olla mitä tahansa. Homma ei iso ja on helppo. Voi sinne kipata jonkin viemärinavausaineen. Ne ei kuitenkaan aina auta, riippuu siis siitä, mitä siellä on.
- umpiputki
Esimerkiksi LVI-liikkeistä on saatavana erilaisia viemärinavausjauheita, jotka ovat huomattavasti tehokkaampia kuin kodin putkimiesliuokset yms. markettituotteet.
Tosin tuo edellä mainittu aukaiseminen on aina parempi vaihtoehto.- Kovat on myrkyt
Joo. Meillä oli edellinen asukas kaatanut vessan altaaseen sitä jotain huomattavasti voimakkaampaa. Hajulukon kaikki muoviset osat olivat pehmenneet ja miltei sulaneet.
- pullamössö rules
Oo, eikö neiti hienohelma uskalla avata hajulukkoa? Äläkä todellakaan sano, että olet mies!!! (koska sitä sinä et ole)
- talkkarin veli
Osta Motonetistä pullo kyseistä ainetta. Laita puolipulloa, anna olla 2 tuntia huuhdo ,sitten laitat loput ja taas 2 tunnin odotus ja huuhtelu kuumalla vedellä. 100% "vetävä" lopputulos.
- 78888888888888888888
Jos on esim. hiuksia tukkona niin eipä taida mitkään kemikaalit auttaa, paitsi ehkä jotkut niin kovat myrkyt jotka liuettavat muoviosta ja tiivisteet saman tien.
- pika-apu
Ruokasoodaa puol purkkia ja päälle etikkaa,anna vaikuttaa puol tuntiia ja huuhtele!
- kfiogohglg
Vesilukko irti ja mekaaninen putsaus
Ei tartte työkaluja.
Irtoaa käsin kiertämällä
Kaikista paras ja varma lopputulos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360