Kisojen paras maalivahtiko? Sallikaa mun nauraa! Brodeur oli aivan omaa luokaansa. Kiprusoff meni ja petti Suomen kansan imuroimalla Kanadan helpot vedot selkänsä taakse ja aiheutti tämän häpeällisen ja nöyryyttävän tappion.
Toivottavasti muutkin ottavat mukaansa munia ja/tai tomaatteja, kun menevät maanpetturi-lampaita vastaan "Vantaan kansainväliselle lentokentälle".
Kiprusoff on IMURI!!!!!
11
1403
Vastaukset
- Irtzi
taasko täällä etsitään yhtä syntipukkia? se että kanada voitti ei ollu kiprusoffin vika.. taas täällä riittää näitä pentuja..
- LiLy
Jos siel maalis olis ollu muu ko kipru suomi olis hävinny 5000-2 oikeesti.. mun mielestä suomi pelas hyvän turnauksen ja kipru tosiaanka mokannu mitää..
- Noro
Kyllä olis Mika Norosta taas kaivattu maalin suulle, eikä mitään Kippereitä.
- sakic
LiLy kirjoitti:
Jos siel maalis olis ollu muu ko kipru suomi olis hävinny 5000-2 oikeesti.. mun mielestä suomi pelas hyvän turnauksen ja kipru tosiaanka mokannu mitää..
miten lapsellista käytöstä hankkikaa elämä saatana.
- Jarmo
Jarmo Myllys on paras maalivahti Suomesta,mutta kyllä täytyy nostaa kiprullekkii hattua.loistava turnaus vähän huonompi peli.ei voi mitään tälläkertaa näin.
ite kattelisin Suomen Peliä kyllä mieluummin maailman mestaruus kisoissa.
mut hyvä saavutus häviöstä huolimatta.
- argh..
siis oikeesti kuinka joku voi olla näin lapsellinen.. kipperi pelasi hyvän turnauksen ja on valitettavaa että näin kävi mutta herää pahvi oletko todella noin tyhmä...
ilman kipperiä ei oltaisi oltu noin pitkällä ja se on fakta.- Mymmeli
Jos ois suomen maalille Mika Noronen ois Suomi hävinny 100-2.Onko jo onuhtunut Kanadan jatkoaika-maali mm-kisoissa 2004
- EIPÄ
KIPPERIN maalin suulla... siis suomi on aina hävinny amatöörimäiseen puolustukseen... Kyllähän KIMET ja TEPOT hyökätä osaa, muttei sitä TÄRKEINTÄ!!!
LEMIEUX rulez- onneton
olet käyttäessäsi vierasperäisiä lainasanoja opettele kirjoittamaan RULES lemiööö...
- Jukepoksi
ei hyvää päivää mitä pentuja.. se että suomi hävis kanadalle ei todellakaan johtunu kenestäkään suomen pelaajasta. Kanada vaan yksinkertaisesti oli parempi.. tällä kertaa.
- merimies
vanha viisaus:joka toiselle kuoppaa kaivaa saa itte yrittää tehä paremmin.vinkkinä vaan sullekkii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!2363392Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa173021Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi4611644Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1241451- 1171389
Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2171387Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa5511354- 1131295
- 481026
- 66984