Keskustan kuntamallilla kannatusta

Oman asuinkunnan liittämistä yhteen naapurikuntien kanssa kannattaa vain reilu kolmannes suomalaisista. Eniten kannatusta saa ehdotus, jonka mukaan asuinkunnan palveluita on järjestettävä maakuntatasolla kuntien yhteistyönä säästöjen aikaansaamiseksi ja palveluiden turvaamiseksi (71 prosenttia).
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

miksiköhän YLE, Hesari ja helsinkiläiset iltapäivälehdet ovat ihan hipihiljaa tästä "yllättävästä" tuloksesta?

Äänestä
  • kun haiskahtaa "Paras" hankkeelta..

    Äänestä

  • Ehkä siksi kirjoitti:

    kun haiskahtaa "Paras" hankkeelta..

    ..parasta vain hyväksyä Keskustan malli kun kansa noin kannattaa.

    Äänestä

loppujen lopuksi järkevää ja osalla on omat vanhemmat siellä syrjäkylillä josta nyt aijotaan lopettaa palvelut !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yli puoluerajojen.. kirjoitti:

Oman asuinkunnan liittämistä yhteen naapurikuntien kanssa kannattaa vain reilu kolmannes suomalaisista. Eniten kannatusta saa ehdotus, jonka mukaan asuinkunnan palveluita on järjestettävä maakuntatasolla kuntien yhteistyönä säästöjen aikaansaamiseksi ja palveluiden turvaamiseksi (71 prosenttia).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu