SOINI JA HAIDER

SOINI Kertoi 2000 luvun alussa että suomessa olisi tilaa J. HAIDERIN johtaman äärioikeistolaiselle oikeistopuolueelle.onko ps. sen jälkeläinen?
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis samanlaisella puolueella olisi tilaa,SOININ näkemyksen mukaan 2000 luvun alussa,,,, Onko.Suomalainen versio PS?

Äänestä

No ainakin toimintamalli on kopioitu pienintä piirtoa myöten. Kun Haiderilla oli avustaja, joka on kertonut suhteen Haideriin menneen pitemmälle kuin ystävyys, on Soinikin kiirehtinyt lausumaan avustajansa Jusulan olevan hänelle enemmän kuin ystävä. Joten jos persut ei menesty Suomessa, ei se ainakaan ole Soinista kiinni - hän on tehnyt kaikkensa.

Äänestä

En muista todellakaan. Onko ap lukenut Soini kirjan?
Taidat olla melkoinen fani kun tiedät noin paljon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KUKA PUHUU TOTTA? kirjoitti:

SOINI Kertoi 2000 luvun alussa että suomessa olisi tilaa J. HAIDERIN johtaman äärioikeistolaiselle oikeistopuolueelle.onko ps. sen jälkeläinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu