Pohjolan tunnetuin ja arvostetuin urheiluautobrändi, todellinen autovalmistuksen ikoni, Saab etsii uusia työntekijöitä. Suomalaiset ovat aina olleet hyvässä huudossa Ruotsin maalla, että sinne vaan töihin.
http://www.automotorsport.se/artiklar/nyheter/20131106/nevs-soker-bilbyggare
Ruotsissa olis taas linjalla töitä !
7
129
Vastaukset
- Ei kiitos!
Kai sinnekin joku saadaan. Siis joku, joka ei mistään muualta töitä saa.
- Jack Daniels
Nevs kertoo palkkaavansa peräti 27 autonrakentajaa!
Tuolla porukalla tehdas varmaan hyvin pyöriikin ja Saabeja syntyy koko maailman tarpeisiin.. - Suap on talviauto
Täysautomatisoidut linjat, tuhansia robotteja, ei siellä enää montaa immeistä tarvita. Toista oli ennen -70 luvulla, silloin tehtiin autot käsikopelolla !
- Väkeä töissä
Noin 500-henkilöä on kaiken kaikkiaan töissä tällä hetkellä.
- määräaikaisia
Työsuhteet ovat määräaikaisia, seuraavaan konkurssiin saakka!
- kaikki aikanaan
Niin on oma työsikin. Pysyvää on vain se totuus, että kaikki loppuu aikanaan.
- Väkeä töissä
Määräaikaisia ovat kaikki jutut elämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617140Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134756Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581405- 851011