Nyt alkaa tulla Kepun puheenjohtaja Juha Sipilän julkikuvaan uusia sävyjä. Iltalehti teki pientä selvitystä Sipilän bisneksistä ja kaikenlaista mielenkiinoista löytyy:
Sisäpiiriepäilyjä, työsuojelurikkomuksia, yms.
Tähän saakka puhtoisena ja vähän yksinkertaisena hössöttäjänä esiintynyt Sipilä onkin todellisuudessa muista piittaamaton ja häikäilemätön bisnesmies.
Sisäpiiriepäilyjä, työsuojelurikkomuksia, yms.
Tähän saakka puhtoisena ja vähän yksinkertaisena hössöttäjänä esiintynyt Sipilä onkin todellisuudessa muista piittaamaton ja häikäilemätön bisnesmies.
Vastaukset 49
Vanhimmat
hih hih tule ja imen minun ihrojani häikäilemättömästi hih hih
Erittäin hyvä reportaasi Iltalehdessä näistä Sipilän epäselvyyksistä:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013111117701481_uu.shtml
Ei pidä näitäkään unohtaa. Kyllä nämäkin ovat todisteita kepulaisesta ahneudesta.
Vielä uuttakin paljastuu,tämä on vasta alkua.
luurangot ovat alkaneet kolista Juha Sipilän kaapistoissa...
Mies puhtaalta pöydältä. Vaatimaton miljonääri. Keskustan kultasormi. Hyvä ja kiltti mies.
Juha Sipilää on kehuttu ja paljon. Sipilän tie keskustan yllätyspuheenjohtajasta kannatuskyselyjen kärkeen on ollut nopea. Siinä vauhdissa ei miehen taustojakaan ole ehditty paljon julkisuudessa aukaista.
Tiedetään, miten hän omaisuutensa loi ja tiedetään hänen uskonnollinen taustansa, ei paljon muuta.
Sipilä on ollut monessa mukana: auttamassa lukuisia yrityksiä ja tekemässä hyväntekeväisyyttä. Tässä jutussa kuitenkin valotetaan muitakin puolia.
Sipilän rikastuminen tapahtui vuonna 1996. Hän myi amerikkalaisille Solitra Oy:n, jonka pääomistaja ja toimitusjohtaja hän oli.
Sipilä tienasi matkapuhelinverkkoihin suurtaajuussuodattimia valmistaneesta yrityksestä noin 12 miljoonan euron myyntivoitot. Sipilä ryhtyi sijoittamaan rahojaan.
Kantakirjastallari Juha Ristimäki
Juha Sipilä on ottanut oppia myös vanhalta konnalta Matti Vanhaselta. "Huonomuistisuus" on alkanut vaivata kummasti myös Sipilää, kun tosiasioita on alkanut tulla esiin...
Taitaa se huonomuistisuus vaivata stallari Ristimäkeä, ei muista missä se Vanhasen lautakasa on ollut.
Juha Sipilä: "En muista; en hahmota!"
Kepu ja siihen uskonlahko päälle. Sillä pääsee käsiksi itse ja koko suku isoihin rahoihin käsiksi. Omilta ei voi viedä, mutta muut "pakanat" on vapaata riistaa ja kaikki on sallitua.
Juha Sipilää on hyvä mies ja kehuttu ja paljon. Juha Sipilän säätiö jakaa avustuksia jussi varekselle hakemuksen perusteella.
Kevan kepulaisen johtajan Merja Ailuksen sotkujen selvittelyt ovat nyt pinnalla, mutta unohtaa ei sovi Juha Sipilän touhuja.
Unohtaa ei sovi Juha Sipilän touhuja, tavallisesta kainuulaisesta opiskelijapojasta kasvoi menestyksekäs miljonääri ja politikko omilla ansioituneilla taidoilla.
Tällaisia esimerkillisiä henkilöitä maa tarvitsee, ruikuttajat menkööt merten taa.
Al Capone myöskin nousi köyhästä ravintolan sisään- ja ulosheittäjästä koko maailman maineeseen ja rikkauteen.
Niin myös Juha Sipilä on lakeja törkeästi rikkoen noussut rikkauteen ja kuten Al Caponekin suuren rikollisliikan, Suomen Keskustan johtoon.
jälleen kerran vammautuneet. Tällä kertaa Solitran tinahöyryistä -90 luvulla. Eivät tosin ole olleet lähelläkään tehdasta mutta syntyneet vammat ovat vakavia.
Kuten voimme yllä havaita ;)
Sipilän lähtölaskenta kiihtyy...
Lech Walesan sanoin: "Kepulaiset istukoot seinän takana!"
Ahnehan Sipilä on aina ollut. Hän osaa haistaa rahan ja yrittää kaikin keinoin kähmiä sen itselleen.
Yön yli nukuttuani huomasin, että Sipilä onkin varsin lahkakas hyväntahtoinen ja osaava mies. Saattoi velkaisen kepun velattomaksi vajaassa kahdessa vuodessa. Tukee vähävaraisten auttamista oman säätiönsä kautta.
On erittäin sovinnollinen keskustelija poliittisella kentällä.
Auttaa hallitusta neuvoillaan mahdollisista sudenkuopista lainsäädännössä.
Kaiken lisäksi kristitty mies, jolla elämän arvot kohdallaan.
Juha Sipilällä on paljon selitettävää näissä hänen nykyisiä ja entisiä bisneksiä koskevissa jupakoissa. Eipä voi aina vedota muka huonoon muistiin tai yksinkertaisuuteensa.
Kello käy Sipilälle. Lähtö on lähellä.
Juha Sipilän temput Keskustan puheenjohtajavaalissa olivat härskejä. Kannattaa kysellä asiasta esim. Sipilän vastaehdokkaalta Tuono Puumalalta.
oikeinkirjoitus pätkii yhä. Vika lienee peniksessä?
" Tuono " ;)))
Sinuna minä tuono tekisin kiikun jo tänään..
Puumala on kertonut Sipilän härskeistä tempuista...
Hyvä pointti!
Sipilän lähtölaskenta on käynnistynyt...
Sipilä pian käpälälaudassa.
Ei sitä muuten kepuketku miljonääriksi pääsekään...
Viralliset raportit osoittavat useita laiminlyöntejä Sipilän firmoissa. Ei ihme, että Sipilä on alkanut nyt yllättäen kärsiä "huonomuistisuudesta".
Sipilä töräytti taas kesviikkona aivopierun, jonka avulla koittaa kääntään huomion pois omista ongelmistaan.
punikkiruunat jaksavat vain vatkata velttoaan???
Poliittisista virkanimityksistä puheen ollen Sipilä voisi ensimmäisenä erottaa itsensä.
hih hih minä näytän teille ihran keskellä olevan niljakkaan hih hih
Sipilä osaa kyllä ottaa euron toisen taskusta, mutta ei sitten osaa selittää "omaa" osinkoveromalliaan...
Sipilä ei todellakaan ole mikään lupsakka maalaismies Kempeleeltä vaan piinkova ja toisista piittaamaton rahanahne miljonääri.
Voivathan nuo ominaisuudet yhdistyäkin. Sipilä on piinkova, lupsakka miljonääri.
Sipilä on lestadiolainen, itserakas ja sisäsiittoinen apina, joka kuvittelee, että muut ihmiset paitsi hihhulit ja hän itse joutuu helvettiin.
helvettiin joutumisesta onkin realistisia perusteita.
Paljon puhtoisempi Antti Rinnettä
Sipilän suosio on alkanut vauhdilla rapautua, kun totuutta on tullut paloittain esille... Enään vain harva uskoo Sipilän joskus nousevan pääministeriksi.
Mitä Sipilästä vielä paljastuukaan...
hIh hih tule Putin silittelmään minun niljakkaita pintoja hih hih
Ei ole Juha Sipilä mikään puhtoinen poika!
Sipilän taustoja on nyt syytä penkoa ennen eduskuntavaaleja. Sipilä kaapistoissa luurangot ovat alkaneet kolista...
hih hih ísoa takamusta verkkosukissa tarjolla hih hih
Sipilän kaapistoissa luurangot kolisevat...
Kumpaan Sipilä joutuu nopeammin: Hullujen huoneelle vai vankilaan ? Vetoja otetaan vastaan.
Lyön vetoa viisi yhtä vastaan että hullujen huoneelle ensimmäiseksi joutuu.
2019 kansa saa kuulla somessa totuuden Rinteestä.
Vuonna 2016 kansa saa kuulla somessa totuuden Sipilästä.