Yllättävän amatöörimäistä touhua. Kello ei aina käy, ja alkukaudesta oli hd-kanavalla usein samanlaisia häiriöitäkin kuvassa. Kerran vaihdoin sd-puolelle, kun kyllästyin katselemaan pahasti nykinyttä kuvaa Welhon kaapeliverkossa Helsingissä.
4 Pro, jääkiekko
2
185
Vastaukset
- 6-9
Hd-puolen tutut häiriöt jatkuivat viime torstaina. Kuva väpätti, mutta onneksi tällä kertaa vain minuutin tai pari. Kanavan tekniikkapuolessa ei ole hurraamista. Ei ole kukaan tosin hurrannutkaan.... :o)
- 6-9
Entiset väpätyshäiriöt jatkuvat, tosin tänään vain kerran. Sen sijaan on ilmaantunut uudentyyppisiä häiriöitä: hd-kuva pikselöityy niin pahasti, ettei sitä voi enää katsoa. Näin kävin tänään kummankin Pro 2:n ottelun televisioinnissa, Pelicans-HIFK -ottelussa kahden viimeisen minuutin aikana.
Huvittavaa amatöörimäisyyttä on, että mainoskatko aloitettiin kesken pelin. Kukaan ei tosin kertonut katkosta selostajalle, joten kun katko päättyi, selostus palasi kesken virkkeen. :o) Selostaja tietysti luuli olevansa suorassa lähetyksessä kaiken aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689771IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156976Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?801790Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61451Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1041404- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751099Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41902Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24770MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752