Juoru ja juoruja..

pohjalastit

Kyllä kaupassa voi käydä, pakkohan se on ruokaa hakea ja valtavat juorut aina kassan kohdal

9

664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikenmoista sontaa

      Joillain ei taida olla omassa elämässä paljon kehumista kun sisältöö pitää hakee muista juoruilemalla ja kadehtimalla.
      Hyväntahtoiset juorut ovat asia erikseen mutta ne pahantahtoiset kertovat vaan juoruilijan typeryydestä, kateudesta ja sivistyksen puutteesta.

      • kummasti kihniö aina

        Näinhän kihniöllä aina asita ollut ja tulee olemaan,koska väki niin uskovaisia,juoppoja,sukusiitosprosentti miltei 100,Omat asiat niin hyvin hallussa että on varaa puhua juorujansa.kiitän itseäni että viisain päätös elämässäni oli muuttaa pois kihniöltä 13 vuotta sitten vaikka syntyperäinen kihniöläinen olenkin,ikävä ei tule,eläköön kihniöläiset sitä omaa afrikantähteä jos kenelläkään ei elämä aukea että ei elämä naapurin rouvan tavarasta parane.


    • Niistä kärsinyt

      Kaikki juoruilijat pitää polttaa helvetin tulessa.Ja varsinkin perättömien juorujen jorisiat.

    • KUHMAPENTTI

      Ne "jäyhät huoltoasemien miehet" ovat kylän suurimpia juoruakkoja, joista joku leikin varjolla heittää huulta ja toinen sen totena jatkaa.

    • kirkkohra

      Onkohan pirkanmaalla jossain SRK sateenkaari perheitä.??

    • kateellisuutta

      Ei se mitään kun puhutaan!! mutta puhutaanpas sitten totta!

    • sontaa maa täynnä

      Juoruilussa on se hyvä puoli, että kuulee itestään sellaista, mitä ei tiennytkään. Oppiipahan itestään uusia asioita...

      Virroilla vasta paska meininki on, kun pankki- ja sossutäti rikkoo vaitiolovelvollisuuden ja juoruilee asiat sellaisille, joille ne ei lain mukaan kuulu.

      • Mölötin

        Sama peli kihniöllä


      • hullujaeitarvikylvää

        Juoruista eli paskanpuhumisesta selvii ainakin se, mitä ihmiset susta ja sun asioista kuvittelee tietävänsä. Kun sitä ei oikein ymmärretä, että on täysin eri asia tietää kuin olla tietävinään.
        Mutta luultiinhan sitä ennen muinoin, että maapallo on litteä, ja se oli sitten sitä varmaa tiatoo. Sivistyneet harrastavat shakin peluuta, golfin peluuta ym. hienoja juttuja. Sivistymättömillä ja tyhmillä moukilla ei ole muuta harrastusta kuin juoruaminen ja kyttääminen. Ei sen tarvi iso vika olla, kun se on päässä. Ei se paljo tarvi ku se riittää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      364
      4755
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      449
      2922
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      130
      2569
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      185
      2496
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      224
      2476
    6. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      52
      1580
    7. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      580
      1479
    8. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      449
      1296
    9. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      14
      1273
    10. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      41
      1033
    Aihe