Juoru ja juoruja..

pohjalastit

Kyllä kaupassa voi käydä, pakkohan se on ruokaa hakea ja valtavat juorut aina kassan kohdal

9

676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikenmoista sontaa

      Joillain ei taida olla omassa elämässä paljon kehumista kun sisältöö pitää hakee muista juoruilemalla ja kadehtimalla.
      Hyväntahtoiset juorut ovat asia erikseen mutta ne pahantahtoiset kertovat vaan juoruilijan typeryydestä, kateudesta ja sivistyksen puutteesta.

      • kummasti kihniö aina

        Näinhän kihniöllä aina asita ollut ja tulee olemaan,koska väki niin uskovaisia,juoppoja,sukusiitosprosentti miltei 100,Omat asiat niin hyvin hallussa että on varaa puhua juorujansa.kiitän itseäni että viisain päätös elämässäni oli muuttaa pois kihniöltä 13 vuotta sitten vaikka syntyperäinen kihniöläinen olenkin,ikävä ei tule,eläköön kihniöläiset sitä omaa afrikantähteä jos kenelläkään ei elämä aukea että ei elämä naapurin rouvan tavarasta parane.


    • Niistä kärsinyt

      Kaikki juoruilijat pitää polttaa helvetin tulessa.Ja varsinkin perättömien juorujen jorisiat.

    • KUHMAPENTTI

      Ne "jäyhät huoltoasemien miehet" ovat kylän suurimpia juoruakkoja, joista joku leikin varjolla heittää huulta ja toinen sen totena jatkaa.

    • kirkkohra

      Onkohan pirkanmaalla jossain SRK sateenkaari perheitä.??

    • kateellisuutta

      Ei se mitään kun puhutaan!! mutta puhutaanpas sitten totta!

    • sontaa maa täynnä

      Juoruilussa on se hyvä puoli, että kuulee itestään sellaista, mitä ei tiennytkään. Oppiipahan itestään uusia asioita...

      Virroilla vasta paska meininki on, kun pankki- ja sossutäti rikkoo vaitiolovelvollisuuden ja juoruilee asiat sellaisille, joille ne ei lain mukaan kuulu.

      • Mölötin

        Sama peli kihniöllä


      • hullujaeitarvikylvää

        Juoruista eli paskanpuhumisesta selvii ainakin se, mitä ihmiset susta ja sun asioista kuvittelee tietävänsä. Kun sitä ei oikein ymmärretä, että on täysin eri asia tietää kuin olla tietävinään.
        Mutta luultiinhan sitä ennen muinoin, että maapallo on litteä, ja se oli sitten sitä varmaa tiatoo. Sivistyneet harrastavat shakin peluuta, golfin peluuta ym. hienoja juttuja. Sivistymättömillä ja tyhmillä moukilla ei ole muuta harrastusta kuin juoruaminen ja kyttääminen. Ei sen tarvi iso vika olla, kun se on päässä. Ei se paljo tarvi ku se riittää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3534
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2498
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      14
      2414
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      63
      2274
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2158
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      101
      1204
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1097
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      996
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      995
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      969
    Aihe