HEHEEEE ei nyt vedä se lieksan juttu

millään,vaikka kuinka pari sekopäätä siitä yrittää epätoivoisesti kirjoittaa.

Se kun ei herättänyt mediassakaan sen enempää haloota....voi surkeus sentään.
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllähän siitä kirjoittajista tuli aika paljon selville.

Äänestä

Slunga-Poutsalolta ei heru ymmärrystä somali-möläytykselle


Muut uutiset
Kuukauden 2. puhutuin
42 kommenttia














Lieksan puheenjohtaja Esko Saastamoinen on lehtitietojen mukaan vaatinut kaupungilta ”somaleista puhdasta kokoustilaa”. Perussuomalaisten puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalolta ei heru ymmärrystä Saastamoisen möläytykselle.

- Kohukommentti on yhden perussuomalaisen valtuutetun möläys. Lieksan valtuustoryhmä on sanoutunut puheenjohtajansa kommentista irti. Puolue tulee pyytämään Saastamoiselta välittömästi selvitystä asiasta, ja asia tullaan viemään seuraavaan puoluehallituksen kokoukseen käsiteltäväksi, Slunga-Poutsano toteaa.

Puoluesihteeri Slunga-Poutsalo korostaa, että puolue ei hyväksy eikä tule hyväksymään tämänkaltaista käytöstä:

- Mikäli esitetyt väitteet pitävät paikkansa, on kyseessä puolueen arvojen vastainen toiminta.

http://uutiset.perussuomalaiset.fi/slunga-poutsalolta-ei-heru-ymmarrysta-somali-molaytykselle/

Äänestä

Nooh, huomenna taas uusi persukohellus, Ja Timppa pötkii karkuuuuuun.

Äänestä
  • Oi, mikä antipersun nerokas lausuma, ehkä saadaan uusi kohellus, sitähän antipersu odottaa suu vaahdossa ;) edes ihan pieni, jotain persuihin liittyvää, saisi huudattaa linkkiä ja dataa palstalle vuorokauden ihan hulluna.

    Voisitko kertoa, miten sinusta on tullut noin viisas antipersu.

    Äänestä

Mitenkö minusta tuli viisas? Riippuu mihin vertaa.
Tiesitkö että sokeiain valtakunnassa yksisilmäinen on kuningas.

Äänestä
  • Tarkoitit Mr tuleva komisaari Katasta ja suomen valtakuntaa

    Äänestä

onko se kainalotuuletus???

Äänestä

Missä Soini - siellä natsi.

Äänestä

No jos Riikka Slunga-Poutsalo haluaa asian esillä pitää, se toki hänelle suotakoon.

Onhan se tärkeää osoittaa, kuinka selkeäsanaisesti PS hänen johdollaan sanoutuu irti kaikenlaisesta rasismista.

Tottahan tälle julistukselle on sen ansaitsema huomio saatava.

Äänestä

Persuissa suomen raukkamaisimmat karvaperseäijät, naisten seläntakana pakoilijat ja tietysti Timo Soinin johdolla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitiiiiii..... kirjoitti:

millään,vaikka kuinka pari sekopäätä siitä yrittää epätoivoisesti kirjoittaa.

Se kun ei herättänyt mediassakaan sen enempää haloota....voi surkeus sentään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu