Nyt iski pieni muotoinen paniikki, olisi kummipojan ensimmäinen vuosi täyttymässä ja pitäisi keksi mitä viedä lahjaksi. Onko mitään vinkkejä mitä 1v lapsi tarvitsee/tykkää? Oletteko vieneet vanhemmille lahjaa yms? Vanhemmat eivät olleet yhtään "avuliaita" kun kysyin toiveita eli toiveita ei sieltä suunnalta tullut.
Mieluiten joku hyödyllinen lahja olisi tarkoitus viedä.
Lahja kummipojalle
5
166
Vastaukset
- aina ei onnaa
Vaatteita, vaatteita, vaatteita.... ja pakastinjäähdytettäviä puruleluja.
Mutta paras AINA kysyä siltä äidiltä ensin. Se ne tarpeetkin tietää. "Jotkut" kun on todella tarkkoja vaatteista, että ne ovat oikeaa merkkiä. Itse sain juuri erityismaininnan ihanalta kummipojan äidiltä ja hänen snobiystäviltään kun olin kuulemma löytänyt niin laadukkaan halppisvaatteen. No, nyt tiedän sitten itsekin, mitä ne lahjani ovat :)
Olen aina sanonutkin, mitä enemmän rahaa, sitä huonommat tavat.- ...
Ei taida keskiverto 1-vuotias enää puruleluja kaivata, jollei sitten harvinaisen myöhään tee hampaita. :D
- jjggkkgk
duplo legoja, soiva tai tavallinen kirja, nuppipalapeli, vaatetta, siinä muutama esimerkki. Lahja viedään sille kellä on synttärit, ei muille.
- Ehroton ykkönen meil
Plaston mopo!
- kummisetäkin
Itse olen hieman yli vuoden ikäisen tytön kummisetä. Lahjaideat kysyn aina lapsen vanhemmilta.
Lisäksi säästän joka kuukausi 20€ kummitytön tilille eli, kun hän on 18.v. tilillä on paljon rahaa tulevaisuutta varten. Karu totuus, että vain rahalla pärjää elämässä.
Käyn joka viikko pientä katsomassa ja hän on tärkein ihminen maan päällä.
Tsemppiä kaikille kummeille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897