Hallitus ajoi Finnairin lakkoon

Edessä on laaja lakko. Siitä voidaan kiittää hallitusta espanlaisine rikkureineen.
761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja Finnairin turhakejohtajat ja -päälliköt voivat osallistua palkanalennuksellaan Finnairin taloustalkoisiin. Johtajia ja päälliköitä siellä on kuin "Wilkkilässä kissoja", on työsuhdeautoa, lomaetua, bonusta jos jonkinlaista ja suurin osa taitaa vain huuhailla. Tuppaa näihin entisiin valtion yrityksiin jäänyt hyviä veljiä jonninjoutaviin hommiin. Valtion omistajaohjaus tässä on mennyt päin seiniä ja naurettavinta on rahdata rikkurityövoimaa ties mistä. Onnistuuko teidän vedätys lentoemot?

Äänestä

Suomi on polvillaan jos finair menee lakkoon sano Jyrki. Puhui täyttä paskaa itse on ajanut maamme tähän jamaan.

Äänestä

kas kummaa täällähän jo aletaan ymmärtämään kokoomuksen tavoite hyvä. Tuohan on tiedetty jo siitä asti kun kokoomus astui valtaan tää tästä seuraa.

Äänestä

Finnairin johtajat munivat kyllä ilmapiirin alas. Jostain ihmeen syystä aina köyhimmiltä pitää leikata, mutta rikkaille pitää saada vaikka kuinka polvillaan olisi Suomi.
Joku tässä yhtälössä mättää...

Äänestä

Nicolae Ceaușescukin oli yksinvaltias jota kansa rakasti niiden mediassa. Kuulemma viimeinen pisara oli kansalle se kun yksinvaltiaan palatsia piti suurentaa ja piti köyhät ajaa pois asunnoistaan kuin rotat, koska ne asunnot piti purkaa tieltä.

Äänestä
  • Koska Jyrkille Ceaceskun kohtalo? Hyvin paljon samaa miehissä. Ihmeen kauan Suomi kehdannut katselle kokoomus-tollon tempauksia. Jyrkin jäljiltä maa kurjistunut nopeasti ja menettänyt täysin kaiken toivonsa paremmasta huomisesta. Susipuita eli rikkaita riistoporvareita vain lihottaa. Ne ovat totaalisen epäisänmaallisia ja tarkoituksellisesti tappavat kaiken tuottavan toiminnan maasta. Millään nettipeleleillä tätä maata ei pidetä yllä. Koko pelihömppä on tyhjää lässytystä. Olis aika tehdä oikeita töitäkin, että ruoka riittäisi ja tiet tulis auratuiksi.

    Äänestä

Finnair voidaan aina myydä, ja niin loppuvat tappiolliset lennot Suomen maakuntakentille, joita on tuettu tähän asti huimasti. Kun kerran markkinataloudessa eletään, turhat tukiaiset pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väärentämättä kirjoitti:

Edessä on laaja lakko. Siitä voidaan kiittää hallitusta espanlaisine rikkureineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu