Win8-läppärini alkaa uudelleen käynnistäessä asentamaan päivityksiä ja siitä ei tule valmista tuntienkaan jälkeen. Mikä @!# siinä mättää ? Pakkohan siinä on kone sammuttaa, vaikka ruudulla oleva kehoite käskee olemaan sammuttamatta. Onkohan jokin päättymätön looppi ?
Asennetaan päivityksiä, ei tule valmista
7
1413
Vastaukset
- auttaako ?
Olikohan tämä päivitys, joka tuli lokakuun päivityksissä ???????????
http://news.softpedia.com/news/KB2802618-Windows-Update-Locked-in-Installation-Loop-400158.shtml
Poista se ja kone alkaa "päivittämään" !- - ernesti -
Tere. Tuo päivityksien tahkoaminen on ollut elokuusta asti, jolloin läppärini ostin. No kokeilen tuota. Kiitos.
- - ernesti -
- ernesti - kirjoitti:
Tere. Tuo päivityksien tahkoaminen on ollut elokuusta asti, jolloin läppärini ostin. No kokeilen tuota. Kiitos.
No ei tule valmista. Varmaan Win8:n kehittäjä on saanut ison palkkion tästä keskeneräisestä systeemistä. Kaikki tollot ja sählärit kun yleensä palkitaan ja osaajat heitetään pihalle.
Kaipaan xp:tä... - - ernesti -
- ernesti - kirjoitti:
No ei tule valmista. Varmaan Win8:n kehittäjä on saanut ison palkkion tästä keskeneräisestä systeemistä. Kaikki tollot ja sählärit kun yleensä palkitaan ja osaajat heitetään pihalle.
Kaipaan xp:tä...Nyt pc ilmoitti :
"Virhe määritettäessä Windows-päivityksiä. Kumotaan muutoksia. Älä katkaise virtaa tietokoneesta"
Mitähän tämä vehje seuraavaksi keksii...
- Vakoilun airut
http://www.mbnet.fi/artikkeli/ajankohtaiset/paivan_linkit/windows_8_1_ongelmat_jatkuvat_talla_kertaa_vuorossa_on_melu
Juu ei tule!
Biosin ronkinta ja aitouden tarkistus on paheita joista ei tule lasta eikä paskaa..
Ihmetyttää, aikooko w8.1 tehdä oman DSN ohjauksen??? Biossiin.. - vanha vaiva
"Win8-läppärini alkaa uudelleen käynnistäessä asentamaan päivityksiä ja siitä ei tule valmista tuntienkaan jälkeen."
Kyllähän tuollainen risoi aikanaan. Tuo on melko tyypillinen windows-ongelma, joka on ollut mukana ainakin xp.n ajoista lähtien. Ubuntussa näyttäisi asentuvan malko nopeasti päivitykset. Ethän ole pitänyt taukoja päivittelyissä?
Joskus uusi päivitys rakentuu vanhemman päivityksen päälle (tyhmää).
Kuinx jos ControlPanel'in WindowsUpdate'ssa tilaat kaikki mutta asentaessa rastitat yhden kerrallaan?
(Minulla joskus jäi päivityssarjasta puolet kesken. Ehkä korjasivat päivityspakettteja. Myöhemmin sitten onnistui alusta loppuun)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311031
- 535269
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452483- 312169
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131731Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421594Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351206Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s6956Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo98952