Järvenpään seudun hoitohevoset

Nori

Olen 16-vuotias tyttö ja vietän nykyään lomani Järvenpäässä (myös aina silloin tällöin viikonloput.) ja olisin vailla tallia missä käydä hoitamassa hevosia/poneja sekä mahdollisesti tekemässä tallihommia.
Olen harrastanut hevosia tammikuusta 2009 asti, hoitohevosia minulla on koko ajalla ollut 3 (2 yksityishevosta ja 1 ratsastuskoulun hevonen) suomenhevonen, newforest sekä islanninhevonen. Hommiini on kuulunut ihan normaalit tallityöt (karsinoiden siivous, heinien ja vesien vienti, siivoilu, harjojen siivous yms.)
Rodulla ja käytöllä ei ole mitään väliä olkoon ravuri, ratsu tai pullahevonen mikä vain kaikki käyvät, kunhan hevosen kanssa pärjää. Ilmoitelkaas jos on joku joka tarvitsisi apua tai muuten vain haluaa tarjota tytölle mahdollisuuden olla onnellinen :-)

0

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

        Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
        Maailman menoa
        134
        732
      2. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        196
        666
      3. Töysä otsikoissa

        Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
        Alavus
        23
        627
      4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

        En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
        Ikävä
        45
        627
      5. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        97
        599
      6. Lähdetkö kanssani

        syömään joskus😘
        Ikävä
        56
        580
      7. 41
        529
      8. Mistäkö haaveilen

        Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
        Ikävä
        29
        521
      9. Kuinka hyvin kestäisit?

        Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
        Sinkut
        102
        520
      10. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        59
        505
      Aihe