Saastamoisen puheet:
- miten kasvattajat edistävä yhdenvertaisuutta ja tasa-arvoa, jos ylimmät päättäjämme toimivat Saastamoisen tavoin
-opettajat ovat kädettömiä ristiriitatilanteissa.
-näinkö otetaan pois välineet kasvatustyön ammattilaisilta
-eikös politiikan tavoite ole edistää yhteisiä asioita
- miten kasvattajat edistävä yhdenvertaisuutta ja tasa-arvoa, jos ylimmät päättäjämme toimivat Saastamoisen tavoin
-opettajat ovat kädettömiä ristiriitatilanteissa.
-näinkö otetaan pois välineet kasvatustyön ammattilaisilta
-eikös politiikan tavoite ole edistää yhteisiä asioita
Vastaukset 22
Vanhimmat
Pitäskä opettajien miettiä, mikä meni vikaan ja jäikö omat lapset hoitamatta mamujen rinnalla vai miksi monttuun laitetaan alle 25-vuotiaita sekakäyttäjiä?
Onkohan olemassa jokin asia, mitä ei voi laittaa mamujen syyksi. Se on helppo tie, itse ei tarvitse vastata mistään.
Kiitos kaikille opettajilleni ja lasteni opettajille kannustuksesta ja tuesta!
että oikein kasvatustyön ammattilaiset tai olisiko paremmin paikallaan sanoa mamuttamisen ammattilaiset?
moni vanhempi on varmaan opetellut tämän kirjan neuvoilla koulussa
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta1.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta2.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta3.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta4.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta5.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta6.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta7.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta8.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta9.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta11.jpg
http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Yhteiskunta12.jpg
vai tämäkö on opettajan tarkoitus? http://i457.photobucket.com/albums/qq300/Kansa_taisteli/Pahamaineneinen-Varissuo-xX.gif
Tämä sodan/rasisminlietsoja tammereenpistetoni se vain jaksaa sotkea Lieksan asioita. Pysy siellä punakaupungin kosken rannalla.
kerroppa miten tuossa viestissäni sotkin lieksan asioita?
poispois pois
Ooppa hiljoo ämmä, Lieksa on punakaupunki. SDP valtapuolue ja mikä on kauungin tila.
Aloituksessa taitaa enemmän kukkahattu heilua.
Kenenkäs oppeja ne on jos kouluissa ei saisi viettää enää joullujhlaa ja laulaa suvivirttä?
Oppiko suomalaislapset siitä jotain kielteistä jotain kohtaan?
Niinpä.
Juuri näin. Jos opettajakuntamme on noin provosoituvaa, "yhteisten asioiden hoitamiselle", niin missähän on kansamme tulevaisuus. Vai, ovatko opettajat, sitä mieltä, että sana kansa joutaa romukoppaan?
kansamme tulevaisuus? http://ra.fi/fLo9
Opttajien joukko ei ole tätä kirjoittanut. Minusta tässä on paremminkin joukko kansalaisia, jotka ovat huolestuneet, etteivät lapset saa tarpeellista monikulttuurista kasvatusta. Lieksa, sisäsiittoisuuden ja rasismin pesä, on puhdistettava! Koraanikoulu kaikille peruskoululaisille! Sulku rasismille! Persut tuomiolle!
Mitä jos otetaan vielä keskitysleiritoiminta avuksi!
Suomessa koko koululaitos niinkuin muutkin toiminnot olisi laitettava remonttiin, nykyinen uuvuttava kymmenien vuosien tankkaaminen imee nuorista mehut ennenaikojaan ja se on myös yksi syy nuorten syrjäytymiseen.
Lieksan Vaskiviikot ovat olleet "yhdessä soittamisen riemua" ja näin etelän ihmisenä kaupunkinne tunnetuin kesätapahtuma jo vuosia.
Nyt ulkopuolisena rohkenen ehdottaa puutarhakaupunkinne kuuluisan kesätapahtuman nimen muuttamista ehkä paremmin paikallisuuteen sopivaksi, tässä ehdotus ihan ilmaiseksi.
Lieksan torviviikot, "erikseen tööttäilyn riemua".
Ootte muuten melko sisäsiittoista juttiporukka, pitäkää torvenne.
On sulla kivaa. Nyt sitten prinssinakkia nysväämään.
sinä demari ope muista myös kunnioitaa ja noudattaa lakia ja ohjeistuksia miten voit meiltä tyhmiltä vaatia muuta,
Olen todella hämmästynyt tuollisesta toiemesta miten Te haluatte saada kaikki samaan kaapuun, olette saaneet temmelttää täällä hyvin pitkään aivopesten lapsia ja aikuisia ,mutta oletko huomannut kanssa herää
"opettajien joukko" Se mitä tuotte tästä julkisuuteen. Ei Esko ole mitään sanonut?
joten syyttäkää mediaa ja ps. puolueen vastustajia.
toni. Kuvat kertovat Lieksa elokuvaa totuudenmukaisemmin mistä elämässämme, ja nykypolitiikassa, sekä sen hoidossa, on kysymys.
Ja, kun kerran opettajien aloittama tämä ketju, niin mitä raamattuasiantuntajat sanovat? Babylonin torni, heprean sanasta Bābhel, 'sekaannus', assyrialais-babylonialaisesta sanasta bāb-ili, 'Jumalan ovi') oli muun muassa Raamatun Ensimmäisen Mooseksen kirjan kertomuksen (1. Moos. 11) mukaan korkea torni, jota Nooan jälkeläiset[1] ryhtyivät rakentamaan vedenpaisumuksen jälkeen Baabelin[2] kaupunkiin.
Raamatun mukaan ihmiskunta tunsi olevansa yksikielinen ja yksimielinen, ja he halusivat rakentaa tornin maamerkiksi ja tavoittaakseen taivaan. Siksi Jumala sekoitti ihmisten kielet ja ihmiset hajaantuivat ympäri maailmaa. Kertomus on Raamatun selitys ihmisroduista ja ihmiskunnan jakautumisesta eri kansoihin, joilla on omat kielensä.
Harvoin provosoidun tyhmyyteen, mutta nyt on melkein halu. Eikös omat kielet, tarkoita myös omia asumispaikkojaa?? Miksi Mamuja Lieksaan. Minäkin valitsen kotiinitulevat vieraat.