Elisan Laajakaista Saunalahteen, kun se Elisa pyrkii kotiasiakkaista eroon. No, siinä yhteydessä sain kuitenkin pitää Elisalta saamani s-postiosoitteen, siihen rinnalle toki tuli Saunalahden osoite, näitten kanssa sitten oli ongelmia, kun posteja katosi - löytyivät sitten kyllä web.mailista ja Saunalahden kallis guru sitten teki verkkoyhteyden kautta asetukset muka niin että posti toimisi oikein. No, vähän aikaa toimi, mutta miksi nyt tänään kun yritän avata sähköpostiani, niin tulee kirjautumisruutu tähän vanhaan Elisan osoitteeseen, kirjoitan salasanan, mutta sitten rupeaa takuttamaan myös sitä Saunalahteen kirjautumista - ja mikään ei toimit.
Että onko minulla nyt se Elisan vanha osoite vai ei, ja näinkö tämä menee, että hetken pelaa ja sitten on taas joku ongelma!
Ja pakko kun oli vaihtaa siihen määräaikaiseen sopimukseen jossa roikutaan nyt kaiken maailman gurujen omituisten ohjeitten varassa ja taasko tässä pitäsi soitella ja ottaa yhteyttä - oma saunalahden kautta ei "sähköposti" eli kirjalliseen yhteydenottoon vastausta saa.
HIENOA - JA PASKANMARJAT. VUOSIKAUSIA SE ELISA JA HYVIN PELASI, NYT ON JOKU PASKALAHTI; JOKA EI MUUTA KUIN TAKKUILEE VÄHÄN VÄLIÄ.
KAS KUN EI SE ENIAN AKKA TAAS SOITTELE! ETTÄ ON NIIN HYVÄ JA NIIN PARAS JA KAUPAN PÄÄLLE TULEE VAIKKA MITÄ! ETTÄ EIKÖS NYT VAAN LAITETTAIS.
Oli tässä taannoin se pakko muuttaa
4
148
Vastaukset
Hei JOO:,
Olit lähettänyt tuon viestin 15.11., jolloin meillä oli Elisan ja Saunalahden kuluttaja-asiakkaiden sähköpostipalveluissa yleistä vikaa. Tuosta yleistä viasta löytyy myös tiedote täältä: http://elisa.to/17AkYfL
Vika on jo saatu korjattua, mutta jos sinulla on edelleen ongelmaa, niin sähköpostin salasanan vaihdon pitäisi tuohon auttaa. Sen voi tehdä Oma Saunalahdesta ja Oma Elisasta.
Pahoittelut ongelman aiheuttamasta harmista.
Tomi / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi- Kyllävituttaa
Vittu teillä toimi mikään tällä hetkellä. KAIKKI SÄHKÖPOSTIHISTORIA HÄVISI sekä elisanet.fi & sainalahti.fi osalta. Siis jo kolmas kerta viikon sisään ja salasanat on vaihdettu joo, joo.
KAIKEN LISÄKSI SALAILETTE YLEISIÄ ONGELMIANNE SÄHKÖPOSTIOSOITTEISIINNE LIITTYEN!
AVOIMETKYSYMYKSET:
- ONKO TEILLÄ HENKILÖÄ, JOKA AIKUISTENOIKEASTI OSAA RATKAISTA TÄMÄ MAILISÄHLÄÄMISEN
-KUKA ON TUO HENKILÖ JA PUHELINNUMERO - KIITOS!
Vielä tuosta salasanan vaihdosta - toimi vain hetken ja nyt ei toimi mikään!
KAIKKI TÄRKEÄT VIESTITPOISSA. Onneksi myös laskunne ja siinähän sitten selittelette viivästyskorkojen perusteita!
Hei,
kuluttaja-asiakkaidemme sähköposteissa ollut häiriö on ollut häiriötiedotteissamme osoitteessa http://elisa.to/17AkYfL heti häiriön ilmestyttä.
Mikäli tarvitset apua sähköpostitilisi kanssa, sinun kannattaa olla yhteydessä suoraan käyttötukeemme Omaguru-palveluun numeroon 0600 900 500.
Laura / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi- vmpeeee
Hiton rosvot ? Nyt pistätte asiakkaat kalliiseen omaguruun ja hiton kallista neuvoa. Hävetkää vähän.
Laitoin ton surkean viihdedigoboxin ja koko härveli on hidas kun etana ja maksukanavat ei näy ja ne pitää vissiin tilata uudestaan.
Otin koko sonnan pois.
Koitan vielä venatta sitä asentajaa ( kysyn ovella onko luvattu toimenpide ilmainen ) ennen kuin edes päästän sisään.
Ootte te saa**** ketkuja.
Olen nyt naimisissa ton kusetuksen knssa 2 vuotta.
Ei auta kun painua liikkeeseen dösällä ja tehdä siellä ne tilaukset ja vaihdokset.
Kyllä osaatte rahastaa ketkut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1628224Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t877455Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1027343Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37326Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit417242Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t217188Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126632Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296466Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845710Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485495