Helenius vs Chisora II

Uusintaottelu, se vetäisi katsomon täyteen ja televisioikeudet varmasti kiinnostaisi. Minäkin menisin katsomaan kun Robbe tekisi näyttävän comebackin. Sitten on Klitskojen vuoro!
797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Derek on nyt niin kovassa iskussa, että unelmaottelu tulisi vain
hänelle.
Kovan Malik Scottin Chisora tyrmäsi erässä 6, 20.7 ja
21.9 niinikään kovan lupauksen Edmund Gerberin Chisora tyrmäsi erässä 5.
Nyt on tulossa vastaan vielä yksi tämän vuoden puolella tuntemattomampi
voittamaton Italian Matteo Modugno 30.11.
Kyllä Heleniuksella olisi tekemistä hyvään kuntoon itseään prässännyttä
Chisoraa vastaan, että comeback chisoraa vastaan olisi melkoisen nolo juttu, Helenius ei ole otellut vuoteen, Chisora on koko ajan.

Äänestä
  • No Malik Scott ei kyllä ollut minkäänlaisissa ongelmissa ja pysäytys saattoi olla nyrkkeilyhistorian huonoin. Olisi toki voinut varmuudeksi nousta aiemmin ylös, mutta oli silti ihan umpisurkea pysäytys.

    Helenius on kyllä ainakin Gerberiä kovempi ja varmaankin myös Scottia. Jos kädet kestää (ei ole mitenkään varmaa), niin uskon tyrmäävän Chisoran.

    Äänestä

  • Helenius on voittanut Williamsin ja Sprottin, ei hänkään ole vain kotona makoillut joten Chisoraa vastaan seuraavaksi.

    Äänestä

Ehdottomasti hyvä ottelu.
Chisoralla vain on jo ottelu valmiina parin viikon kuluttua ja on otellut sitten 4 kertaa reilun puolen vuoden aikana, joten varmasti meinaa odottaa hiukan kauemmin. Saattaisi mennä puoli vuotta, että Helenius pääsisi Chisoraa vastaan. Onko aikaa odottaa?

Äänestä
  • Chisora on sanonut tähtäävänsä MM-otteluun uudestaan, ei varmaan
    kiinnosta nyt ottaa "ei mihinkään johtava" matsi Heleniusta vastaan.
    Chisora on parantanut entisestään otteitaan. Muistetaan, että hän
    oli jo kerran täyden ajan V. Klitskoa vastaan MM-ottelussa ja se aika hyvin.

    Ekaotteluksi Heleniukselle Cisoraa vastaan on liian kova riski.
    Ja sitähän riskiä ei kyllä tässä viimeisessä nosteessa oteta.

    Äänestä

  • Chisora iskussa nyt kirjoitti:

    Chisora on sanonut tähtäävänsä MM-otteluun uudestaan, ei varmaan
    kiinnosta nyt ottaa "ei mihinkään johtava" matsi Heleniusta vastaan.
    Chisora on parantanut entisestään otteitaan. Muistetaan, että hän
    oli jo kerran täyden ajan V. Klitskoa vastaan MM-ottelussa ja se aika hyvin.

    Ekaotteluksi Heleniukselle Cisoraa vastaan on liian kova riski.
    Ja sitähän riskiä ei kyllä tässä viimeisessä nosteessa oteta.

    Chisora selvisi kovan päänsä ansiosta Vitalia vastaan, mutta sai kunnolla nokkiinsa.
    Ei se ollut mitenkään aika hyvin, kun sai maistaa nyrkkiä paljon Vitalia enemmän.

    Äänestä

Mitähän höpöjä taas. Gerber seisoi, Kuten Chisorakin, kädet nenun edessä ja sitten läpsittiin hejareita. Malik kisan taas ryssi tuomari. Haye näytti Chisoran tason, eikä hän ole siitä kehittynyt yhtään, eikä kehity. Robbe löi eka kohtaamisessa rystynsä ekassa paskaksi eikä Chisora saanut edes yksikätistä nurin. Kädet lärvin edessä kävelevällä on korvallinen on auki ja siihen Robben on helppo tintata kunhan kädet kestää mojauttaa. Chisora itsekkin myönsi ottelun jälkeen Robben satuttaneen häntä pahoin. Wladimir ei naamaan sylkemisen jälkeen halua edes kustakkaan englantiastallin ottelutarjouksille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Unelmaottelu kirjoitti:

Uusintaottelu, se vetäisi katsomon täyteen ja televisioikeudet varmasti kiinnostaisi. Minäkin menisin katsomaan kun Robbe tekisi näyttävän comebackin. Sitten on Klitskojen vuoro!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu