narsistityökaveri

työkaveri puukottaa selkään kun hänellä itsellä on pahaolo niin pitäähän se saada toisellekkin pahamieli, vaikka työllistetylle joka tekee toistenkin puolesta et vakituinen voi keskittyä juoruiluun ja surffailuun työaikana.savolaista kieroilua on sekin .... nyt körpee!!!
10504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tämän palstan ainoa paskanpuhuja on edelleen tämä koko palstalla vaikuttamatonta henkilöä vainoava ääliö.

Äänestä

Oonko oikeessa, et nainen ja Sosterissa?
Kokemusta on!!

Äänestä
  • ei osunut oikeaan mutta kaupungin palkkalistoilla kuitenkin. ei mikään pomo vaan työntekijö joka on itse hakenut paikkaa ja suureksi ihmeeksi tuli valituksi tähän työhön. mutta kun itse olenkin paljon parempi monissakin asioissa ja sen on huomannut niin ottaahan se pannuun. olen oppinut että missä vain naisia työkavereina niin johan tapahtuu panettelua jne.joten en koskaan hae naisvaltaiseen työpaikkaan.

    Äänestä

  • perjantainakin1 kirjoitti:

    ei osunut oikeaan mutta kaupungin palkkalistoilla kuitenkin. ei mikään pomo vaan työntekijö joka on itse hakenut paikkaa ja suureksi ihmeeksi tuli valituksi tähän työhön. mutta kun itse olenkin paljon parempi monissakin asioissa ja sen on huomannut niin ottaahan se pannuun. olen oppinut että missä vain naisia työkavereina niin johan tapahtuu panettelua jne.joten en koskaan hae naisvaltaiseen työpaikkaan.

    Kun kerran on kyse julkisesta hommasta niin kerro nimi, tai vihjeitä.

    Äänestä

Näytä sille närhen munat tavalla tai toisella!
Vähänkään jos olet fiksu niin saat narsistin lankaan! Seuraa sen maneereja ja toimintaa niin saat vinkin miten annat takaisin

Äänestä
  • Kannattaa kuitenkin muistaa että jotkut narsisteista ovat valmiita psykopaattisiin tekoihin jos niitä yrittää ojentaa asiallisestikin. Siksikin olisi hyvä että tavallaan vihjaisit useammalle henkilöstä vähä kuin turvaksi.

    Äänestä

Tuli tuosta aloituksesta mieleen jotta tässä päivänä muutamana satuin keskustan krääsäliikkeeseen ja melkolailla särähti korvaan kassajonossa ootellessa, kun juoruakan näköinen myyjä haukku ja arvosteli jotain saman paikan työnkaveria toiselle. Ei siinä muuten mitn, mutta ku meillä asiakkaillakin on korvat. Tsemppiä kyseisen tavaraliikkeen työyhteisölle. Menkää itseenne ja arvostakaa toisianne.

Äänestä
  • Tuota samaa pskameininkiä havaitsee aika monessa paikassa, kun vain tarkasti havainnoi.

    Joissakin liikkeissä kaikenlaiset pikkuprinssit ja prinsessat ikäänkuin arvostelevat jopa asiakkaita ja kuvittelevat sen olevan jokin mainos, vaikka on lähinnä haitallista itse palvelun ja maineen kannalta. Toki on myös erittäin skarppia palvelua ja terveitäkin ihmisiä.

    Nykyaika suosii sairaanloisia pellejä, jotka eivät hallitse omaa elämäänsä, mutta läyryävät kyllä muista tietämättä mistään mitään. Onneksi se asia muuttuu pian parempaan suuntaan.

    Kerro ehdottomasti liikkeen nimi, sillä vanha markkinoinnin pikkusääntö on erittäin tehokas ohjain. Sääntö menee näin: "Yksi tyytyväinen asiakas tuo sinulle kaksi uutta asiakasta, mutta yksi tyytymätön asiakas vie sinulta seitsemän potentiaalista asiakasta."

    Äänestä

juuri tuon kaksinaamaisuuden vuoksi valitsen tarkasti seuran..työkavereitaan,kun ei voi valita,mut ukon/akan voi vain itselleen valita.,,nykypäivänä ed mainittukaan ei ehkä olekaan luotettava..mene ja tiedä...eläämähän tämä on heh

Äänestä

työkaverini on narsissi kastelen sitä joka toinen päivä ja nypin kuivuneet lehdet on muotia kun tuntee narsissin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


perjantainakin kirjoitti:

työkaveri puukottaa selkään kun hänellä itsellä on pahaolo niin pitäähän se saada toisellekkin pahamieli, vaikka työllistetylle joka tekee toistenkin puolesta et vakituinen voi keskittyä juoruiluun ja surffailuun työaikana.savolaista kieroilua on sekin .... nyt körpee!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu