Ei viisasta vieläkään voittaa?

Aukino

Kuuden joukkoon pääseminen olisi Play-offien kannalta elinehto, ettei tarvitse pelata "ylimmäräistä" karsintaa, sijoilta 7-10.
Mutta nykyinen käytäntö on huono. Pitäisi antaa runkosarjan kahdelle parhalle jo automaattisesti finaalipaikka, niin olisi jotain mieltä runkosarja voittaa. Ne kaksi parasta pelaisivat yhden 4:sta voitosta poikki kierroksen, että kumpi pääsee finaaliin?.Häviäjä kahdesta parhaasta pääsisi pelaamaan sijoista 3-4.
Muut neljä tulisivat niille vastaan keskinäisten ottelujen perusteella, runkosarjan jälkeen, ja ehkä niiltä sijoilta 7-10:kin pitäisi joku päästää kokeilemaan, mutta en tiedä, miksi kaikki halutaan pitää pelissä, jos ovat sen kauden silti melko huonosti pelanneet?

Kärpät on painanut hedelmäpelinsä tuplausnappia jo 15 kertaa, ja tulos on 2^15 = 32768 euroa, euron panoksella....
Jokohan se jo nyt tuon voittonsa pois ottaa?

Bluesillakin on nyt melkoinen voittoputki menossa, mutta vaikea pistää sitä poikki, koska sillä oli häviö Ilvestä vastaan viime kerralla, muistaakseni, ja se varmasti yrittää lyödä tilanteen siltä osin tasoihin?

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gddggd

      hhhhhh

    • osasto kooveenjunnu

      Hervannan Ilves ei tuplaa kertaakaan koska niillä ei ole sitä euroa. Niiden "fanitkin" kulkevat peleissä vain halpa- tai ilmaislipuilla. Lisäksi Ilveksen faniporukan nimi tulee kooveelaisesta junnusta. En ymmärrä. Pitäiskö Suomenkin. Maajoukkueen kannattajaryhmän nimeksi pistää kolme kruunua? No, Ilvesläiset ovatkin heikompaa ainesta ja vieläpä puhevikaisia sellaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      223
      18481
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      96
      4084
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      71
      2565
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      47
      2144
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      185
      1725
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1602
    7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1553
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      133
      1503
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      168
      1484
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1374
    Aihe