Olen kuullut, että sellainen voi aktivoitua jostakin syystä, pahan flunssan tai muun ärsytyksen seurauksena. Onko kenelläkään kokemuksia?
Lapsena koteloitunut dubergeli pakteeri keuhkoissa:
3
268
Vastaukset
- suru silmä
Juu, anteeksi, kirjoitin väärin, tarkoitin tietenkin tuberkeli.
- hoppuli hoitsu
Ei omakohtaista kokemusta,Töissä tapaan kuitenkin potilaita .Yleensä vanhoja ihmisiä joilla tubi iskee kun puolustuskyky on heikentynyt. Ei se silti kaikile tule.
- Turhat pelot pois.
On tietenkin. Sairastin keuhko tubin 30v. sitten. Yks "kotelo"virisi kaulassa 20v.sitten juuri pahan flunssan yhteydessä . Patti kaulasta Leikk.pois.Lääkehoidot päälle.Että jos sairastaa tubin niin ainakin sillon jää tod,näk.koteloita jotka voivat viritä heikentyneen kunnon myötä varsinkin vanhemmalla iällä.Tartunta vaaraa näissä ei tietenkään ole tässä vaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192472
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau321616Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.211522- 1291458
- 681263
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3461149Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?601023- 891015
- 122841
- 79825