http://www.taloussanomat.fi/yritykset/2013/11/17/hs-rahoittajat-haluavat-vaihtaa-talvivaaran-johdon/201315981/12
Mitä jos taksiliitto vuokraisi puheenjohtajan tai pari Talvivaaran johtoon?
Saataisiin nikkelin louhintaankin hiukan uusia ulottuvuuksia.
Mitä jos taksiliitto vuokraisi puheenjohtajan tai pari Talvivaaran johtoon?
Saataisiin nikkelin louhintaankin hiukan uusia ulottuvuuksia.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siellä ei kyllä taida olla samanlaisia rahastus automaatteja se pitäisi oikeasti saada tuottamaan, tai ehkä ne keksisi laittaa semmoosen nikkelikeskuksen pystyyn sieltä ne jakais nikkelii kaikille tarvitsijoille ihan sillai tasapuolisesti . Ei tosissaan kouluttamattomia nuijiamiehiä siellä kaikista vähiten tarvitaan, voisi nimittäin tappiot olla sata kertaiset näihin verrattuna.
Semel voisi koodata kortit asiakkaille millä sitä nikkeliä saisi.
Börje,esa ja "pena" vois laittaa semmosen nikkeli kartellin ja alkaa vuokraamaan laitteita siihen ylihintaan ja pakolla.
Ltx ja htd vois pyörittää semoista nikkeli keskusta mistä jokainen haluaja vois tilata itselleen sopivan määrän nikkelii, nimeksi sopisi huntti eli helsinki- uudenmaan nikkelin tilaus . toimintaa vois pyörittää hutitaksien kelakeskuksesta käsin, tiedä vaikka pystyis yhdistelee kyytejä eli nikkelii olis menossa samaan suuntaan kelojen kanssa. Ja saatais taksit maksamaann myös osan niistä kuljetyksista , liitto voisi tehdä operaatioon tuon vaativan suunnittelun kun siltä se näyttää sujuvan hienosti ja vielä kustannustehokkaasti.
Joopa niin kustannustehokkaasti että takseja rupee menee konkurssiin. Hienosti hoidettu tosi hienosti!!!