La Ligan yleisökeskiarvot..

2013-14

1.
HIFK
10 67521 6752
2.
Kärpät
11 66283 6026
3.
Ilves
11 64026 5821

10

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uhiviv

      Ilves 5821

      • Bbihk

        Ilves
        11 64026 5821


      • fhfhffhfh

        fhfhhfhf


      • eyeyey

        ryreyyye


      • dgggdg

        fhfhhfhf


    • Raimonverot

      Olen Ilvesfani. Asun yksiössä Hervannassa. Olen työtön joten minulla ei ole varaa ostaa fanitavaroita eikä nakkejakaan. Onneksi peleissä saa nakkeja ilmaiseksi, lipunkin saa ilmaiseksi peliin kun hakee ilmaisluppujen jakopaikoilta. Minulla on mustavalkoinen valokuva kun isoisoisoisoiso-isäni näki myös ilmaiseksi Ilveksen pelejä sota-aikoina ja otti valokuvan. Lisäksi wikipediasta katsoin niin Ilveskin on joskus amatööriaikoina voittanut mestaruuksia, sekä kabinetissa ja sota-aikoina. Minä kuulun Ilveksen kannattajaryhmään nimeltä, osasto kooveenjunnu(41). Minulla on ärrävika ja huudan peleissä että te voitte lähtee ja Tappalalaiset tulee Mouhijärveltä. Meitä Ilveksiä yhdistää yksi asia, nimittäin olemme kaikki samasta suvusta, eli sisäsiittoisia. Meidän isoisoisoisoisoisoisoiso-isämme on kaikilla sama. Nykyään asumme kaikki Hervannassa. Peleissä käymme ilmaislipuilla. Fanikamaa emme osta. Meille on tärkeämpää Tapparalaisten kiusaaminen kuin Ilveksen menestys.

    • Raimonverot

      Nyt se on tutkittu.
      Ilveksen fanit ovat heikompaa ainesta, asuvat Hervannassa kerrostaloissa, kulkevat eläkeläislipuilla sekä bussilla että halliin sisään. Syövät ilmaisnakkeja sekä palvovat muitten joukkueiden junnuja. Esim. Osasto kooveenjunnu ja eräs Savonlinnalaismaalivahti NHL:stä. Eli raimo&Tuukka. Koovee&Sapko.

    • Hjvjvjjb

      gulhjl

    • ryryryry

      rhyryyry

    • hdhdhd

      rehrh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2166
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1757
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      116
      1597
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1306
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      49
      1002
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      905
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      827
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      793
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      60
      778
    Aihe