Movie Maker

windows vista

Yritän tehdä videota missä laitetaan monta videota peräkkäin. Olemme nimittäin kaverini kanssa tekemässä may daytä blogiimme mutta en saa jotenkin tuota Movie Makeria toimimaan! Aina kun laitan siihen jonkun videon siinä lukee: Tiedostoa ________ ei voi tuoda, koska tiedoston toistamiseen tarvittavaa pakkauksenhallintaa ei ole asennettu tietokoneeseen. Jos olet jo yrittänyt ladata ja asentaa pakkauksenhallinnan, sulje Windows Movie Maker ja käynnistä se uudelleen. Yritä sitten tiedoston tuomista uudelleen. En oikeen tota tajua! onko jollakin neuvo?

1

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puutteellinen tuki

      Itselläni oli usein sama ongelma. Windowsin tuki eri formaateille on kovin puutteellinen ja jos se ei tue tiedostomuotoa jonka haluaa viedä ohjelmaan, ei sille oikein voi mitään, esim Mov-tiedostot ovat tällaisia.
      Itse asensin Ubuntun ja Openshot editorin, jolle ovat kelvanneet toistaiseksi kaikki videoformaatit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2206
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1644
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1318
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1293
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1236
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      60
      1068
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1044
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1017
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      942
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      824
    Aihe