Miksi mun, naispuolisen, useimmiten tulee tehdä se aloite?? Ei sen puoleen etten pitäisi siitä, mutta tulee sellainen tunne, että onkohan kaikki kotona... Muutenkaa sitä seksiä liikaa oo. Välillä tuntuu että kannattaakohan käydä muualla..
Esileikki ja aloite
muijaz
7229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannattaa kokeilla viereistä baaria jos nykyisessa kukaan ei tee aloitetta.
meillä oli toisin päin vuodesta toiseen ja kun väsädin aloiteluun niin loppui hommat siihen pitääkö tässä yhdistellä yhteen puuteessa olevat yhteen.
Pitäis tajuta ettei ukkoos kiinnosta sillä on toinen joka osaa asiansa
Se on myös osaamiskysymys. Jotkut naiset on jo olemukseltaan varsinaisia aloitteita. Sanallinen aloite tarvitaan vain silloin kun muu ei toimi.
Mun vaikista haistaa ja näkee milloin se haluaa, sanoja ei tarvita. Siitä on sitten seurauksena sanaton sopimus, ”työnjako”.
Tämä maailma lienee mennyt siihen pisteeseen ettei mies uskalla tehdä enää edes aloitetta, kun femakot senkin leimaa alistamiseksi. Kaikkinainen naisten kohtaan tehtävät ehdotukset ovat joko alistavia tai naista sortavia. Ainoa mitä saa tehdä on ostaa lahjuksia, mutta niissäkään ei saa olla mitään taka-ajatuksia. Joten niitä pistäisi siis ostella joka päivä.
Nainen on nykyisin luomakunnan kruunu. Ja miehen tehtävä on alistua hänen mielialan vaihteluihinsa, ymmärtää niitä ja osata toimia oikein naisen parhaaksi kulloisessakin tilanteessa.
"Kaikkinainen naisten kohtaan tehtävät ehdotukset ovat joko alistavia tai naista sortavia.Ainoa mitä saa tehdä on ostaa lahjuksia..."
Mitenkä tämänkin ymmärtäis?
Nainen on nykyisin luomakunnan kruunu.
Ihanaa kuulla!
Kukahan tulis kertoon ton mun miehelleni?
Mies oli taas tyhjentänyt harkkakassinsa, hielle haisevat vaatteet kodinhoitohuoneen lattialle. Ei siis koriin tai pyykkikoneeseen. Kassi oli työpöydällä, vein sen takaterassille ulos, tuulettumaan.
Paras mennä pakkaamaan uus puhdas harkkakassi valmiiksi. On sit hänelle valmiiksi pakattuna,eteisen kaapissa,mistä voi kaapata sen äkkiä mukaansa.
Merimieslaatikko olis kuivunut uuniin,otin sen työpöydälle.
Sanoi tulevansa syömään klo.18.00, ei ole viel näkynyt!
Voi siis hyvinkin olla ettei tule yöksi kotiin,tai sit tulee aamuyöstä!
Tulee tai ei...johtuu varmaan mun mielialan vaihteluista,vai mitä?
Niitähän mun mies ymmärtää ja toimii niiden mukaan kulloisessakin tilanteessa. niinkö?
Mä kyllä haluaisin et mies tulis kotiin tekeen ehdotuksia, tois joskus vaikka lahjuksia,mist olis selvästi luettavissa taka-ajatuksia!
Tarkemmin ajatellen: viis veisaan lahjuksista! Jotain muuta
mitä mun äijällä on, mä kaipaan!
Jätin läppärin keittiön pöydälle, tarkoituksella ihan tahallani. Mies tuli joskus aamuyöstä. (kai)
Vaan aamulla sain ihanan herätyksen!
Hän hiveli kylkeäni ja suukotteli niskaani. Käänsi vielä munt selälleni ja jatkoi hyväilyjä,pitkään. Sanoi jossain vaiheessa et: "sitä saa;mitä tilaa! "
Oli lukenut " läppärin muistista", missä olin surffan illalla. Luki viestini ja tunnisti "harkkakassinsa"!
Eipä pannut pahakseen mun vihjailuja, vaan pani parastaan sängyssä!
Joskus voi toimia näinkin! ;)))
Yllärinä, mut arvaappa kummalle?