Yhdessä yli 10v,nyt pari vuotta seksi vähentynyt vähentymistään ja on jo kuukausien välejä.Kun haluaisin joka päivä ja toinen ei juuri koskaan-eihän tätä epäsuhtaa kestä. Naisena kaipaan halutuksi tulemista-ja itse seksiä ja alan olla ihan kypsä hakemaan niitä muuaalta, yksin puuhastelu ei tyydytä.Koko elämä kohta pilalla,mutta kun tämä ei ole pieni asia minulle.
halukas
9
284
Vastaukset
- Köyhää kusetetaan
Nyt lisää tietoa Eduskunnan KAUKOMATKAILUSTA, kun Vistbackasta alkoi. Oliko eduskunnan yksilöt köyhien kuntaeläkeläisten rahoilla vaikka--? Cayman-saarilla?
KEVAN sijoituksia tutkimassa. Setelitkin Wiskyn tuoksuisia. EI ihme ettei sanotuksi saa että KEVAssa mätää, kun omat rewtket tiedon panttina. Kunnissakin kokoomus järjestää retkiä kuntatyöntekijöille v ähintään vuosittain ja opintomatkoja laivalle ja erilaisiin huvitteluhotelleihin, jossa tanssia ja luennoita. Kuka saa bonukset? 10 matkaa ja--Bingo! Aika veijareita nämä kunnan ja kansanedustajat ja virkamiehet. Ja sitten eläkkeetkin vielä hulppeat, jotka maaorjat maksaa.- sikailua
Joo tutkimaan kaikkia korruptiomatkoja ja niistä vielä päivärahoja.
Eläkekatostakaan kukaan uskalla puhua kun itse saavat satoja tonneja eläkettä vuodessa, se työn tekevä halveksittu kakskyt tonnia ainakin 10x isompi ja jää jo 60v toisten elätettäväks. Sikailua.! - Tilit tutkittava.
sikailua kirjoitti:
Joo tutkimaan kaikkia korruptiomatkoja ja niistä vielä päivärahoja.
Eläkekatostakaan kukaan uskalla puhua kun itse saavat satoja tonneja eläkettä vuodessa, se työn tekevä halveksittu kakskyt tonnia ainakin 10x isompi ja jää jo 60v toisten elätettäväks. Sikailua.!Rikostutkinta. Edesvastuuseen. KEVA tilintarkastus. Puolueeton taho.
- Ammattitaito?
Tilit tutkittava. kirjoitti:
Rikostutkinta. Edesvastuuseen. KEVA tilintarkastus. Puolueeton taho.
Missä tilintarkastajien vastuu. Kuka syyntakeeton?
- Linnareissu
Ammattitaito? kirjoitti:
Missä tilintarkastajien vastuu. Kuka syyntakeeton?
Pitää olla jo lahjottu , jos ei noita huomaa.
- Iso veli nukkuu
Linnareissu kirjoitti:
Pitää olla jo lahjottu , jos ei noita huomaa.
Tuomarit ei linnaa isoveljille anna. Tiedä vaikka vapaamuurareissa. Syyttäjäkin kun kusi sukassa, ettei tuu ylitöitä, saa muutenkin riittävästi tekemättä mitään.
Ihminen joka ei itse ole kokenut puolison haluttomuutta, ei varmaankaan ikinä voi ymmärtää, kuinka paljon se vaikuttaa kaikkeen.
Jokainen kerta kun puoliso torjuu, jotain sisällä hajoaa ja kovettuu.
Etenkin sillon, jos kyse ei edes ole "pelkästä" seksistä. Sillon kun puoliso torjuu kaikki läheisyydenosoituksetkin, silloin se alkaa syömään itsetuntoa oikein todenteolla.
Kirjoitan lisää toiste.- Impo-Urpo
Kysyn aloittajalta että onko hän saanut miehensä kanssa orgasmeja? Onko mies saanut tuntea onnistuvansa seksissä kanssasi? Onko seksi kanssasi ollut miehellesi nautinnollista rakastelua vaiko epätoivoisia yrityksiä tyydyttää sinut?
Mieti tarkkaan ennenkuin vastaat sillä tässä saattaa olla syy kaikkeen. Näin ainakin meillä on.
- eiautaei
Sama vika mutta toiselta puolelta. Minulle vaimo on läksyttänyt ihan kaikesta ja myös sitten siitä, ettei saa läheisyyttä ja etten tee aloitetta edes seksiin. No hieman on tunteet kuollut tuossa läksytyksen myrskyssä ja nyt alkaa toisen ulkomuotokin silmissä muuttumaan viehättävästä naisesta, käkättävään eukkoon. En ole mikään erityisemmin tunteita ulospäinnäyttävää tyyppiä ja se varmaan tekee vaimostani kylmän, kun en näytä edes suuttumustakaan samalla tavalla kuin hän. Hän on ruvennut pitämään minua jo sellaisena vajukkina ja senkin täysin avoimesti sanonut. Vaikea on miettiä miten tästäkin suosta noustaan, kun en saa mitenkään itselleni maalattua hyvää kuvaa vaimosta. Tämä on niinkuin housuun kusemista pakkasella, sillä erotuksella, että enää sekään ei lämmitä. Ajattelin ehdotella hänelle avointa liittoa, että tehtäisiin sopimus, että molemmat voi hakea seksisuhteensa ja mitä muuta omalta ei saa, niin muualta. On sitä väläytellyt itsekin..Pitää kokeilla säikäyttääko se sitä vai ei...en näe muuta keinoa eroamisen lisäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2253985Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi363369Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️333329Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k243247Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.873222Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1063124Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.92916- 132737
Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2372339Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien952336