Pikkujoulut niin että ollaan yötä

Miten on?

Jos firman pikkujoulut ovat esim. laivalla tai vieraalla pikkakunnalla, niin että yövytään hotellissa tai mökeissä, niin oko vain urbaania legendaa että tällaisissa tapauksissa tilaisuus tekee varkaan ja työkaverit peuhaavatkin bileissä tai bileiden jälkeen samassa sängyssä vaikka oma puoliso odottaa kotona?
Minulla on vaimo lähdössä Joulukuussa tällaisiin yötä pois oleviin firman pikkujouluihin. Pitääköhän olla huolissaan siitä että mitä sillä juhlissa tai juhlien jälkeen oikein tapahtuu? Vaimo sentään jo 42 v joten ei ihan tytönhupakosta ole kyse ja muutenkin meillä on ihan normi suhde eikä ainakaan vielä kumpikaan ole tietääkseni pettänyt toista. Ainakaan minä en ole ja luotan siihen että vaimokaan ei ole koska hän niin sanoo.
Olnko siis tuollaiset peuhaamis jutut urbaania legendaa tai ainakin jotain joka kuuluu 70 tai 80 luvulle eikä nykypäivään?

6

714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • urban1

      Urbaania legendaa. Ei parisuhteessa olevat petä toisiaan vaikka siihen olisi hyvät mahdollisuudet esim. yön-yli pippaloissa tai työmatkoilla. Ne on vaan ne kaks tyyppiä, Ansku ja Pena, jotka pettää toisiaan joka tilanteessa yhdessä keskenään ja siksi ne pettämistilastot on niin suuret.

      Että oo ihan rauhassa, kellään kännisellä miehellä ei tuu mieleenkään lähennellä sun vaimoa ja supista korvaan tuhmia ehdotuksia samalla ku kädet käy.

    • Kotona odottava mies

      Tulen perjantaina kahden ja puolen viikon ulkomaan työkomennukselta kotiin ja lauantaian vaimo lähtee firmanpikkujouluihin laivalle.
      On kuulemma ostanut ihan uudet stringit ja mustia stayuppeja sekä sheivannut itsensä. Kuulemma kaikki ovat vain minua varten kun tulen kotiin mutta enpä tiedä. Taitaapi olla niin että hänellä on muut asiat mielessä kun kerran pikkujoulutkin ovat tuossa tulevana lauantaina. Olen vähän kasijakoisin mielin pitäisikö olal huolissaan vai ei. No jos sattuu tapahtumaan jotain niin sitten tapahtuu. Ei se ainakaan miettimällä ja pelkäämällä miksikään muutu.
      Ja kuten tuo yksi kirjoittaja sanoi että nykypäivänä tuollaiset kähmimiset ja pettämis jutut ovat urbaania legendaa niin kyllä se niin varmaan sitten niin on niin olen itsekkin ajatellut ja uskonut.

      • oijoi

        Hyvinpä on valmistautunut pikkujouluun. Siis pikkujouluun, ei sinua varten.


    • pettäjäntie

      Kyllä useimmiten puolisot pettää mm. pikkujoulut, luokkakokoukset näissä on herkkutatti ja namu tilaisuuksia. Monet avioerot lähtee käyntiin uuri näistä.

      • maaret

        niin juuri, hölmöt kärähtää ja ne jotka haluaa että kärähtää
        Ei ku panemaan


    • pain not

      voi ei, johan sita pannaan vaikka omissa nurkissa kun on pjoulut.
      ei se järvi soitamalla kulu, joten pane sinäkin minkä kerkeet ja saat.
      ei se entinenkään piika panemalla lähtenyt vaikka isäntä kuinka yritti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      444
      2979
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      137
      2235
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      129
      2041
    4. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      208
      1304
    5. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1275
    6. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1233
    7. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      28
      1208
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1036
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      55
      999
    10. Ootko miettiny koskaan

      Et oot jonkun mielestä ihanista ihanin ❤️
      Ikävä
      37
      765
    Aihe