Turha jättää sätkimään henkitoreissaan tautipesäkkeiden ja virusten iskiessä mätänevään ruhoon, vaan annetaan armonlaukaus seuraavalla tavalla.
Ladataan vaikkapa jompi kumpi näistä:
http://www.linuxmint.com/download.php
http://www.ubuntu.com/download/desktop
Asennetaan koko levylle.
Anna XP:n kuolla arvokkaasti
r.i.p xp
2
180
Vastaukset
No Way !
Yksi 16-raitaäänitysten koneistani on XP:llä. Verkkokkäyttötarvetta ei ole.
Cubasen (eLicencer!) päivittäminen käyttöjärjestelmää vaihtaessa hankala.
Tascam-interfaceen ei ole valmiita Linux-ajureita. Ehkä toimisi kovalla kikkailulla.
Mutta toinen ja kolmas XP-läppärini (512 ja 256 MB ram) ehkä linuxoituvat pian?
(Toivottavasti Linuxit vihdoinkin sopeutuvat nettitikkujen käyttöön)- näin teemme
Kertakaikkiaan mainio ehdotus aloittajalta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant368307Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685670Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.654304Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm323335