EU:sta ulos vai EU:n ytimeen?

Kumpaan suomalaismeppien pitäisi tähdätä?
1262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kysymyksenäkin aivan turha. Suomella ei ole mitään mahdollisuuksia EU;n ytimeen, vaikuttamaan. Isojen poikien kanssa saataisiin hengalilla ja ampuu kotikonnuille talouspommeja maksettaviksi - vaikuttaminen aikalailla olematonta.

Mikäli vaihtoehtoja on vain nämä kaksi, sitten ulos EU;sta.

Äänestä
  • Eli ei väliä ketä sinne äänestetään?

    Äänestä

  • Hukkuvat massaan kirjoitti:

    Eli ei väliä ketä sinne äänestetään?

    Eihän tossa ollut muuta vaihtoehtoa. Eu pitäs olla kauppaliitto eikä yrittää tehdä siitä liittovaltioo

    Äänestä

  • Hukkuvat massaan kirjoitti:

    Eli ei väliä ketä sinne äänestetään?

    Ei se nyt ihan niinkään ole, kyllä sinne pitää "jarruja" saada, ja niitä taitaa avuksi tulla paljon muualtakin :)

    Äänestä

  • exit. kirjoitti:

    Eihän tossa ollut muuta vaihtoehtoa. Eu pitäs olla kauppaliitto eikä yrittää tehdä siitä liittovaltioo

    Se on jo liittovaltio sanoi Halla-aho.

    Äänestä

  • Noista valiten kirjoitti:

    Ei se nyt ihan niinkään ole, kyllä sinne pitää "jarruja" saada, ja niitä taitaa avuksi tulla paljon muualtakin :)

    Mitäs se Halla-aho sitten tarkoitti että ollaan jo liittovaltiossa?

    Äänestä

Kovaan velanottoytimeen, koska liittovaltio?

Ei kun Kreikka ulos ja lunastukseen!

Äänestä
  • Pikavippikierre pitää lopettaa! Ei auta sairauteen.

    Äänestä

http://www.hs.fi/ulkomaat/EU-vastaiset voimat vahvistuvat tunnetut oikeistopopulistit liittoon /a1384327759619

Katsokaa kartaa, suomessakin yli puolet on luottamuksensa
menettäneitä,siksi eroo eusta,se tuntuu olevan kansan tahto.

Äänestä

Jos kehityskulku halutaan pysäyttää, edellyttää se oman rahayksikön käyttöönottamista eli markan paluuta. Silloin voisimme saada kilpailukykyiset vientihinnat, mikä vähintäänkin hidastaisi teollisuuden pakoa maastamme. Ehtisimme hakea uusia kasvualoja, hyvinvointivaltio kyettäisiin pitämään pystyssä tai ainakin sen sisältömuutoksesta tulisi hallittu. Nythän sisältöjä yritetään muuttaa rakenteilla operoimalla eli viemällä palvelut käyttäjistään kauemmaksi ja keskittämällä. Selkä käännetään puolelle Suomea ja valot sammuvat. Maaseudulla köyhyys ja kaupungeissa kurjuus lisääntyy

.
http://www.saarakkala.fi/


Ilman eroa eusta emme voi tälle kehitykselle mitään,EU toimii
perustuslakimme yläpuolla, siksi siitä on päästävä eroon.

http://www.anttipesonen.fi/2013/11/kriiseja-ja-ratkaisuja.html

Täällä totuuksia ja tietoa,lue niin tiedät.

Äänestä

Valtionyhtiöt ovat ainoa keino pelastaa Suomen talous ja ulkomaiset sijoitukset.

Teknologiateollisuus: Uudet tilaukset vähentyneet dramaattisesti

Ulkomaiset sijoittajat sijoittaisivat hulluina rahaa näinä epävarmuuden aikoina Suomen valtion valvomiin yhtiöihin (kunhan ensin on erottu eurosta sekä EU:sta ja nopeasti). Tästä on paljon todisteita ja jopa toiveita ulkomaisilta sijoittajilta.
http://arhikuittinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/123233-valtionyhtiot-ovat-ainoa-keino-pelastaa-suomen-talous

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietoa äänestäjille kirjoitti:

Kumpaan suomalaismeppien pitäisi tähdätä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu