Joulua

Laura Räty. Millä mielin vietät Joulusi. Tuleeko sinulle hyvä Joulumieli?

Hyvää..Joulua.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nyt on tietysti ihmeteltävä, miksi Ailus pakotettiin eroamaan, itseasiassa eihän hän ollut tehnyt muuta kuin hakemut paikkaa ja pistänyt vaatikuksensa hakemukseensa, ja oli Kepulainen, ja nainen. Noista puoluen ja sukupuoli ratkaisivat. Hän ei kuitenkaan valintaansa tehnyt, kuin puolueen osalta,
Muun ratkaisivat muut politikot, pääasiassa kai Kokoomuslainen Sampsa Kataja ajoin palkkauksen, palkkiot ja edut tuolle tasolle - miksi siis Ailuksen piti erota - hän ei virhettä ollut tehnyt. Nyt Kokoomuslainen rääväsuu Laura Räty, osti paikan vapaaksi 300.000,-. Miksi ? Seuraavaksi olisikin vähintään kohtuullista, että Räty ja koko hallitus saa kenkää, ilman korvauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toivotus kirjoitti:

Laura Räty. Millä mielin vietät Joulusi. Tuleeko sinulle hyvä Joulumieli?

Hyvää..Joulua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu