Olen suunnitellut lomamatkaa itärajalle. Kiertäisin pitkin itärajan kyliä ja kaupunkeja aistimassa ortodoksista kulttuuria. Tämä persujen aiheuttama Lieksan lutikkapommi kuitenkin säikäytti niin paljon, että taidanpa jättää kierroksellani kaupungin väliin.
Vai olisiko jollakin ensikäden tietoa lutivapaasta yöpymispaikasta Lieksassa? Nyt on sellainen kuva, että kaupunki on niin lutikkainen paikka, että lutikanmunia voi tarttua vaatteisiin tai matkatavaroihin jo lyhyelläkin pysähdyksellä esim huoltiksella.
Entäs Lieksan kirkot? Ne taitavat pahimpien lutikkapesien joukossa?
Onko tietoa Lieksan lutikoista?
9
<50
Vastaukset
- matkaohjelma
Parasta on hankkia ensin niin sanottu siedätyshoito. Hanki työmieheltä muutama kunnon persulutikka ja kokeile niitä kotioloissa. Kun olet sopeutunut ja mukautunut niihin niin sitten Lieksaan !!!
- väsy saattaa iskeä
Oletko varma, ettei aikaero ala vaivata? Lieksa on kuitenkin aikas kaukana.
- väsy on kiva
Aikaerossa on hyvä olla. Jos paha olo yllättää aikaeron jälkeen tulee heti hankkiutua nopeasti uudestaan aikaeron piiriin.
- eik siellä
Ole mamulutikat... Sovit hyvin joukkoon ja et erotu mölli porukasta!
- paljastuksia
Vai että aikaerossa olisi mamulutikoita ??? Nyt ymmärrään, miksi ulkomailla olevaa Vistbackaa ei otettu yhteisiin tilaisuuksiin Kauko-Idässä.
- valehtelet?
paljastuksia kirjoitti:
Vai että aikaerossa olisi mamulutikoita ??? Nyt ymmärrään, miksi ulkomailla olevaa Vistbackaa ei otettu yhteisiin tilaisuuksiin Kauko-Idässä.
Yritä uudestaan kertoa mitä ymmärrät, retku? Pelkkänä korvana, mutta älä taas valehtele!
- persuviiraus
valehtelet? kirjoitti:
Yritä uudestaan kertoa mitä ymmärrät, retku? Pelkkänä korvana, mutta älä taas valehtele!
Uusi persulinjaus Eu-vaaleihin: kerro korvana äläkä valehtele !!!
- hutikainen persu
Timppakin taas ihan tööt tööt?? Sitä ne säätiöviinat tekee, eiks´jeh?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle934488Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473106Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852859- 781645
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391442450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1021224- 15967
- 184854
Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan37818Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah17812