Olen suunnitellut lomamatkaa itärajalle. Kiertäisin pitkin itärajan kyliä ja kaupunkeja aistimassa ortodoksista kulttuuria. Tämä persujen aiheuttama Lieksan lutikkapommi kuitenkin säikäytti niin paljon, että taidanpa jättää kierroksellani kaupungin väliin.
Vai olisiko jollakin ensikäden tietoa lutivapaasta yöpymispaikasta Lieksassa? Nyt on sellainen kuva, että kaupunki on niin lutikkainen paikka, että lutikanmunia voi tarttua vaatteisiin tai matkatavaroihin jo lyhyelläkin pysähdyksellä esim huoltiksella.
Entäs Lieksan kirkot? Ne taitavat pahimpien lutikkapesien joukossa?
Onko tietoa Lieksan lutikoista?
9
75
Vastaukset 9
- matkaohjelma
Parasta on hankkia ensin niin sanottu siedätyshoito. Hanki työmieheltä muutama kunnon persulutikka ja kokeile niitä kotioloissa. Kun olet sopeutunut ja mukautunut niihin niin sitten Lieksaan !!!
- väsy saattaa iskeä
Oletko varma, ettei aikaero ala vaivata? Lieksa on kuitenkin aikas kaukana.
- väsy on kiva
Aikaerossa on hyvä olla. Jos paha olo yllättää aikaeron jälkeen tulee heti hankkiutua nopeasti uudestaan aikaeron piiriin.
- eik siellä
Ole mamulutikat... Sovit hyvin joukkoon ja et erotu mölli porukasta!
- paljastuksia
Vai että aikaerossa olisi mamulutikoita ??? Nyt ymmärrään, miksi ulkomailla olevaa Vistbackaa ei otettu yhteisiin tilaisuuksiin Kauko-Idässä.
- valehtelet?
paljastuksia kirjoitti:
Vai että aikaerossa olisi mamulutikoita ??? Nyt ymmärrään, miksi ulkomailla olevaa Vistbackaa ei otettu yhteisiin tilaisuuksiin Kauko-Idässä.
Yritä uudestaan kertoa mitä ymmärrät, retku? Pelkkänä korvana, mutta älä taas valehtele!
- persuviiraus
valehtelet? kirjoitti:
Yritä uudestaan kertoa mitä ymmärrät, retku? Pelkkänä korvana, mutta älä taas valehtele!
Uusi persulinjaus Eu-vaaleihin: kerro korvana äläkä valehtele !!!
- hutikainen persu
Timppakin taas ihan tööt tööt?? Sitä ne säätiöviinat tekee, eiks´jeh?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3511031- 69711
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et36619- 39557
- 39532
- 63523
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht318491- 74458
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22449Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19441