Xbox 360 aloittelijalle neuvoja :)

aloittelija

Siis olin ensin ostamassa pleikka 3:sta mutta kun nyt esim. Minecraft on vain xboxille niin rupesin sitä harkitsemaan.
Meillä on ennestään wii, joten tää xbox on mulle aivan outo ja siksi muutamia kysymyksiä.

Käykö kaikki xbox 360 pelit kaikkiin vastaaviin konsoleihin? Tarkoitan, ettei ole kuten pleikassa ja wii/wiiU:ssa pelejä erikseen vain tietyile versioille?

Onko xbox:ia helppo käyttää? Jos on pelennut vain Wiillä, niin osaako xbox:ia käyttää ilman erityistä ohjeistusta ja opastusta?

Pystyykö xbox:ia peleta usempi pelaaja samaan aikaan?

Mitä kannattaisi huomioida konsolia ostaessa?

Jos näillä lähdetään :)

2

192

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Xbox 360

      Itselläni on xbox 360 ja olen erittäin tyytyväinen . Xboxiin käy xbox 360 pelit ja sitä on helppo käyttää ja voi pelata kavereitten kanssa netissä (xboxlive) ja riippuu peleistä mitä voit pelata kaverin kanssa. xboxilla voit pelata kavereitten kanssa netissä ja puhua. kannattaa ostaa!! ja hitman absolution myös paras peli!

    • affae

      xbox360 käy vaan xbox 360 pelit :D
      boxii on helppo käyttää
      ja melko monessa pelissä voi pelata 4 pelaajaa samalta näytöltä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      351
      1031
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      711
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      36
      619
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      557
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      39
      532
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      523
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      318
      491
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      74
      458
    9. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      449
    10. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      441
    Aihe