Jaaha, ja tänään sanomalehdessä oli artikkeli uudesta 5G:sta. Että vuonna 2020 alkais oleen Gigan verran enemmän tehoja. Onko Laajakaista osuuskunta kuolettanut siihen mennessä investoinnit? Entäpä tarviiko osuuskunnan huolehtia muusta kuin laajakaistan ylläpidosta: tietoturva, nopeudet, muut operaattoriluonteiset toiminnot. Kyllä minä olen edelleen sillä kannalla, että liian paljon ilman vastauksia jääneitä kysymyksiä, liittyen rahoitukseen, osuuskunnan vastuukysymykseen laajakaistan ylläpidosta.
5G
4G+1G=5G
5165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt on menossa vuosi 2013. Tietotekniikan ja tietoliikenteen alalla kehitys on niin nopeaa, että jos jäädään odottelemaan mitä vuosi 2020 kenties tuo tullessaan niin koskaan ei voida hankkia mitään.
Kuituverkkotekniikkakin kehittyy ja verkon aktiivilaitteita voidaan päivittää tarvitsematta uusia varsinaisia kaapeleita.
https://www.adressit.com/5g-verkon_vaikutus_ihmisen_terveyteen_ja_luontoon_pitaa_tutkia_en?a=2
Ole hyvä, auta ja allekirjoita adressi!
sinulle pitäisi kirjoittaa hulluntutkintaan lähete!
En tiedä mitä käyttöä tuolle on, streemaus videot ei lataudu sen nopeammin koska kaista maksaa palvelun tarjoajalle, maksulliset toki erikseen.
emäntä jo kuoli 4G,lä!