Onko kellään tietoa saako miten helposti kyseistä lääkettä adhd.n hoitoon????Kaikki mahdolliset muut kokeiltu,joko ei auta tai hankalat sivuvaikutukset.Tämä valmiste enää kokeilematta.Kyse vaikeasta adhd oireistosta.
Dexedrine
no sleep
7654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö kenelläkään kokemusta tästä adhd lääkkeestä???
Mulla vasta conserta käytössä. En usko että tuota kovin helposti määrätään kenellekään, varmaan tosi harvinainen lääkitys suomessa. Potilaan ja lääkärin välinen luottamussuhde oltava kunnossa, ettei lääkärille tule epäilystäkään väärinkäytöstä. Rajua ainettahan tuo on.
Kaik muut kokeiltu eikä apua joten se enää koklaamatta!!!
Jos sulla hyvä hoitosuhde lääkäriisi, eikä päihdetaustaa niin kysy kirjoittaisko kokeiluun? Onko sulla vaikeet adhd-oireet?
Psykiatri on aivan ihana jonka kanssa asioinut jo pari vuotta.Elämän hallinta aivan toivotonta,mitään ei saa aikaiseksi,raha-asiat päin prinkkalaa.Mikään ei jaksa kiinnostaa kun pienen hetken.Liittyy myös masennusta ja ahdistusta.Hirmuisen impulsiivien olen myös.
Just samanlaiset oireet ku mulla. Mulla siis vaikea adhd ja bonuksena muutakin. Elämä mennyt ihan päin peetä, onneksi nyt syön concertaa. Joko olet kysynyt lääkettä kokeiluun?
Just oli tapaaminen psykiatrin kanssa mutta koko kirjo adhd lääkkeitä käytävä tarkasti läpi ennenkun Dexeä etes harkitaan ja kuulema kokeneempaa psykiatria pitää asiasta sit konsultoida ja hän päättää,määrätäänkö sitä sitten.