PALSTALLA SEKOPÄISTÄ VOUHKAAMISTA

Jauhetaan asiasta millä ei ole tulevaisuuden kannalta mitään merkitystä. Sen sijaan kukaan ei pauhaa leikkauslistojen salaamisesta koska siitä seuraisi aito arvokeskustelu yhteiskunnassa.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

hih hih vesipatjalla ihroja hytkyttäessä on mukan laittaa köyhät kuriin hih hih

Äänestä
  • rumasti sanottu, tosin tottahan tuo on

    Äänestä

  • vähän, kirjoitti:

    rumasti sanottu, tosin tottahan tuo on

    laitetaan piste !

    Äänestä

  • Vaaleissa, kirjoitti:

    laitetaan piste !

    eurovaaleissa

    Äänestä

  • jo, kirjoitti:

    eurovaaleissa

    niissä sitten !

    Äänestä

Leipää ja sirkushuveja tarjoaa sinipunaveljet media-plutoonansa voimalla ja palstan elinkautiset keskustakaunaiset täyttäpaskaa, tapansa mukaan.

Äänestä

laulavat valtaa pitävien lauluja palstalla, toiset palkalla, toiset tyhmyyttään

Äänestä

Vastustusta herättäisi myös subjektiiviseen päivähoito-oikeuteen kajoaminen ja pelastuslaitosten määrän puolittaminen nykyisestä 22:sta. Päivähoito-oikeuden kutistamisen hintalapuksi on laskettu 70 miljoonaa euroa.

Äänestä

demari roistoja suojellaan, aivan samalla lailla poliittiset nimityksetkin hekin osaa

Äänestä
  • kellä media

    Äänestä

Suurimmat yksittäiset säästöt tulivat alennettujen alv-kantojen poistamisesta (2,3 miljardia), lapsilisän antamisesta vain pienituloisimmille (1,1 miljardia) ja asuntolainakorkojen verotuen poistamisesta asteittain (600 miljoonaa). Näistä erityisesti alennettujen alv-kantojen poisto voi olla ongelmallinen joillain aloilla ja lapsilisänkin voi nähdä jonkinlaisena perustulon esiasteena. Useimmat leikkaukseni olisin myös valmis kompensoimaan toisaalla esimerkiksi energiansäästö-, luonnonsuojelu- tai luomutuotannon tukina.

Äänestä

Turha nyt mistään enään puhua.

Ainoa puheenaihe jo =uudet vaalit.

Kuin :
" kyrppä seisoo, vithu nauraa, ei ole rahaa "

Äänestä
  • rahalla tehdään ?

    Äänestä

  • "Turha nyt mistään enään puhua:"

    Koko ajan sulla on jotain puheenaihetta: punikit, kommarit, vihreät, homot, ahneet demupomot, etc. Ammenna niistä sisältöä elämääsi :D

    Äänestä

Rahalla ostetaan pilhua.
Ekkö ole koskaan ollut pukilla ?
Jos et, niin et siiten ymmärräkkään.

Äänestä
  • tarjotaan..

    Äänestä

kun keskustan kannatus alkaa kolmosella

Äänestä
  • perjantai illassa !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TYHJÄSTÄ kirjoitti:

Jauhetaan asiasta millä ei ole tulevaisuuden kannalta mitään merkitystä. Sen sijaan kukaan ei pauhaa leikkauslistojen salaamisesta koska siitä seuraisi aito arvokeskustelu yhteiskunnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu