Kuljin hämärää metsätietä naapuripaikkakunnalla asuvan homoseksuellin miehen kanssa käsivarret toistemme ympärillä. Olin unessa kuten oikeassa elämässä onnellisesti naimisissa ja siksi oudoksuin asiaa, että vieraan miehen kanssa etc ja vedin käteni pois. Hän kuitenkin vetäisi käasivarteni takaisin ympärilleen, olin mielissäni siitä ja niin jatkoimme matkaa. Välillä jouduin kävelemään tien vieressä risuissa ja pimeässä ja muistan astuneeni jälleen takaisin tielle. En tiedä minne olimme matkaalla, mutta mies ehdotti että oikaisisimme ostoskeskuksen kautta. Harhautukseksi hän osti jotain ostoskeskuksen kioskista, joka oli täynnä ihmisiä ja hälinää. Siihen uni loppui.
Valve-elämässä hän on hieno mies, korkeasti koulututettu, kulturelli, miellyttävä ystävällinen, ei pahaa sanottavaa. Elän itse jo kauan hyvässä liitossa, eikä minulla ole epäselvyksiä omasta seksuaalisuudestani.
Käsikkäin homoeksuellin kanssa
1
75
Vastaukset
Et olisi ensimmäinen nainen tai mies joka toivoo ystävyssuhdetta homoseksuaalin miehen kanssa. Naiselle homot edustavat miestä jolta puuttuu se uhkaava miehisyys. Miehille kulturellit homot saattavat edustavaa jotain hienostuneempaa ja taiteellisempaa puolta elämästä.
Oletan, että olet mies.
Unissaan käsikädessä toisen miehen kanssa metsätiellä kulkeminen saattaa tuntua hämmentävältä. Unessasi tämä hämmennys näkyy ajoittaisena tien vieressä risujen seassa kulkemisena. Ostarille tultaessa, missä on paljon ihmisiä, käytät jo sanaa harhautus. Et siis halua ihmisten tietävän kokemistasi asioista tai ajatuksista.
Olet uneksunut läheisestä kanssakäymisestä paikallisesti tunnetun homoseksuaalin miehen kanssa. Unessasi ei ole mitään viitteitä fyysiseen kanssakäymiseen tai haluun sellaisesta.
Ihastumme kuitenkin persooniin emmekä tietyillä ominaisuuksilla varustettuihin vartaloihin. Ihastumista ei tässä yhteydessä pidä ymmärtää fyysisen kontaktin haluna. Olet luultavasti kokenut tämän henkilön mielenkiintoisena ja kenties miettinyt, että mitähän ihmiset ajattelisivat jos alkaisit hänen ystäväksensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535510Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo943408Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453299Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L762477SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral562354Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751887Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991705Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71106Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal221076Kuinka kauan
Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä63943