Kertokaas mielipiteenne

Mikä oli mielestänne viime kesänä Lieksan kaunein piha. Ettei jotain yksityistä nostettaisi yli toisten niin aloitetaan vaikka yleisistä rakennuksista.
Voi tietysti kertoa yksityistenkin pihoja.
11201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No ei todella voi mennä yksityisten pihoista kirjoittelemaan.

Äänestä
  • Tottakai jokainen voi kehua omaa pihaansa etkötuota tajunnut. minulla on piha siinä Ortodoksikirkon luona ja on varmasti komea, sopii tulla ensi kesänä ihailemaan.

    Äänestä

Minusta ne kolme kirkkorakennusta, niillä oli hyvät pihat.

Äänestä
  • Mitkä kolme kirkkorakennusta? Lieksassa kun on ainakin 7 eri kirkkoa niin ei voi tietää mitä kolmea tarkoitat.

    Äänestä

  • puu tarhuri kirjoitti:

    Mitkä kolme kirkkorakennusta? Lieksassa kun on ainakin 7 eri kirkkoa niin ei voi tietää mitä kolmea tarkoitat.

    Luterilainen, Ortodoksi, Helluntai

    Äänestä

  • Astala kirjoitti:

    Luterilainen, Ortodoksi, Helluntai

    Moskeijjan piha oli paras

    Äänestä

On vain yksi ortodoksikirkko osoitteessa Iljankatu 14. Luterilaisia kirkkoja on useita myös keskustan ulkopuolella, esimerkiksi Pankakoskella ja Viekissä. Muut uskontoihin tai vastaaviin liittyvät rakennukset ovat rukoushuoneita.

Äänestä
  • Varmaan tarkotti keskustan Lutteria ja Orttoa sekä Heluntailaisten rukoushuonetta. ne on ainakin yleisistä rakennuksista ykköspihoja.

    Äänestä

  • Kierrän öisin kirjoitti:

    Varmaan tarkotti keskustan Lutteria ja Orttoa sekä Heluntailaisten rukoushuonetta. ne on ainakin yleisistä rakennuksista ykköspihoja.

    Juuri näitä kolmea tarkoitin.

    Äänestä

Puustellin takana oleva kaupungin puisto on yksi kauneimmista (taka)piha-alueista ja näkyy sillalta hienona kokonaisuutena. Myös luterilaista kirkkoa ympäröivä puisto on viehättävä. Ainoa miinus on romahtanut kiviaita, joka kannattaisi latoa uudelleen.

Äänestä

minä asun lähellä heluntailaisten temppeliä ja mielestäni yleisistä pihoista se on kaunein. olis kiva saada useampia mielipiteitä ja vaikka äänestää täällä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaupungin työntekijä kirjoitti:

Mikä oli mielestänne viime kesänä Lieksan kaunein piha. Ettei jotain yksityistä nostettaisi yli toisten niin aloitetaan vaikka yleisistä rakennuksista.
Voi tietysti kertoa yksityistenkin pihoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu