Yleensä en näe unia ollenkaan ja jos näenkin niin olen niissä täydellisessä hallinnassa aina. Viime yönä oli jotain ihan muuta.
Olin urheilukentällä kahden kaverin kanssa(ei mitään hajua ketä ne oli). Oli kauhee ukonilma ja salmoja iski taivaalta solkenaan. Kaverit oli haltijoissaan niistä ja katselivat niitä innoissaan. Itse olin aivan paniikissa ja huusin kokoajan että lähdetään pois pakoon niitä.
Tuntui että salamat alkoivat siirtyä poispäin meistä ja omakin olo alkoi helpottaa. Sitten kuitenkin yhtäkkiä salamat vaihtoi suuntaansa kohti meitä. Välittömästi tuli olo että ne salamat yrittävät iskeä vain minuun. Muut kentällä alkoivat levitteleen käsiään ja houkutteleen salamoita itseensä mutta niillä oli vain yksi päänmäärä.
Sitten yksi osui. Vierin alas kentältä alas vievää rinnettä. Tunsin että kuolema tulee tulee nyt. Vähän aikaa sitä ehti miettiä että oliko tämä nyt tässä etten halua vielä kuolla. Kuitenkin täysin vastustamatta tuli täydellinen pimeys ja siihen heräsinkin.
Heti ensimmäisenä tunsin sormet herätessäni että ollaankohan sitä sittenkin hengissä? Vähän aikaa joutui käveleen ympäriinsä että tajusi että uni se vain oli. Lisättäköön vielä että olen ateisti enkä usko minkäänlaiseen kuolemanjälkeiseen elämään.
Hämmentävä kuolema unessa
Spedesusi
1
53
Vastaukset
Kuolema voisi sinun kohdallasi viitata ajatukseen kaiken menettämisestä. Jokin uhka toteutui ajatuksissasi ja teki sinut ja kaikki pyrkimyksesi tyhjäksi yhdellä iskulla.
Johonkin epävarmuuteen tämä liittyy, mutta hyvin perustavaa laatua olevaan seikkaan kohdistuen.
Arvuuttelu edellä mainittuun on turhaa, tiedät itse parhaiten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535530Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo943428Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453319Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L762507SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral582392Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751897Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991715Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71176Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal231112- 1321053