Yleensä en näe unia ollenkaan ja jos näenkin niin olen niissä täydellisessä hallinnassa aina. Viime yönä oli jotain ihan muuta.
Olin urheilukentällä kahden kaverin kanssa(ei mitään hajua ketä ne oli). Oli kauhee ukonilma ja salmoja iski taivaalta solkenaan. Kaverit oli haltijoissaan niistä ja katselivat niitä innoissaan. Itse olin aivan paniikissa ja huusin kokoajan että lähdetään pois pakoon niitä.
Tuntui että salamat alkoivat siirtyä poispäin meistä ja omakin olo alkoi helpottaa. Sitten kuitenkin yhtäkkiä salamat vaihtoi suuntaansa kohti meitä. Välittömästi tuli olo että ne salamat yrittävät iskeä vain minuun. Muut kentällä alkoivat levitteleen käsiään ja houkutteleen salamoita itseensä mutta niillä oli vain yksi päänmäärä.
Sitten yksi osui. Vierin alas kentältä alas vievää rinnettä. Tunsin että kuolema tulee tulee nyt. Vähän aikaa sitä ehti miettiä että oliko tämä nyt tässä etten halua vielä kuolla. Kuitenkin täysin vastustamatta tuli täydellinen pimeys ja siihen heräsinkin.
Heti ensimmäisenä tunsin sormet herätessäni että ollaankohan sitä sittenkin hengissä? Vähän aikaa joutui käveleen ympäriinsä että tajusi että uni se vain oli. Lisättäköön vielä että olen ateisti enkä usko minkäänlaiseen kuolemanjälkeiseen elämään.
Hämmentävä kuolema unessa
Spedesusi
1
57
Vastaukset
Kuolema voisi sinun kohdallasi viitata ajatukseen kaiken menettämisestä. Jokin uhka toteutui ajatuksissasi ja teki sinut ja kaikki pyrkimyksesi tyhjäksi yhdellä iskulla.
Johonkin epävarmuuteen tämä liittyy, mutta hyvin perustavaa laatua olevaan seikkaan kohdistuen.
Arvuuttelu edellä mainittuun on turhaa, tiedät itse parhaiten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt893722Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352329Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131189