Olipa miellyttävä yllätys Suzukilta. Hiljainen ja vakaa ajettava ja ennenkaikkea hyvät säädöt isommallekkin äijälle kuskin satulassa(tosin penkin istuin osa sais olla hiukka leviämpi ja ratti kun tulisi hiukan taakkemmas). Neliveto malli oli, mutta tilaa päräytin etuvetoisen hinnat alkaen mallin. Talvirenkaat tinkasin ja lohkolämmittimen kaupan päälle, koska multa ei tule vaihdokkia ja olen nuilta huijareilta ostanu jo kolme uutta kaaraa ennen tätä. Entisen ropposen annan likalle nääs. Mulla tuota rahulii kun on nuita autoja ostella tosta vaan sano.
Äs Krossi kokeiltu ja tilattukki
10
231
Vastaukset
- Suzuki myös
Mitenkään suzukia tai mitään muutakaan arvostelematta, niin 20 000€ ei niin iso raha oo et sillä kannattaa elvistellä. Vannhanpojan jutuilta kuulostaa tollanen.
- SX 4 4WD -10
Kyllä ne vaan kuuleppa harvassa ovat asiakkaat, jotka tosta vaan ostavat käteisellä uuden auton ja vanha annetaan jälkikasvulle. Mitä taas tuoohon 20 tonniin tulee, niin jollekkin se on vähän ja jollekkin saavuttamattoman paljon rahaa.
Tuli vaan mieleen vielä, että lieneekö vanhoilla pojilla jälkikasvua?
- S Cross Mann
Muistappas perämettän Paavo, että Lauantaina tasan kello 16 on taas viikottainen pitkien kalsareiden vaihto ja munaskujen pesu.
- Das
Nyt on pojat levottomat jutut. Heti pois tietokoneelta ja iltapalle. Sitten unta palloon.
- Vajaavetoinen ässä
Aika hyvin parodioitu näistä jänkhä-joonaksista. Kuvaa hyvin Tsutsukin käyttäjäryhmää...
- Jimnyx
Nelivetokuski on tyypillisesti keski-ikäinen maalaismies, joka käyttää lippistä ja kumisaappaita. Hänen autonsa on usein avolava, mutta perusmaasturikaan ei ole harvinainen.
Okei, poikkeus: kaupunki-nelikko on kolmesti talvessa tapahtuvaan aurausvallin ylittämiseen hankittu citymaasturi, jolla joskus ajetaan myös soratietä kesäkelissä. Enemmän kuin todelliseen ajamiseen nämä city-kuskit käyttävät autoaan nettikeskustelujen inspiraationa. Mikäpäs siinä!
PS. Suzukini sai tänään pitkästä aikaa nastarenkaat. Ajoäänet tuovat nyt mieleeni vanhan kunnon talvisen lastenlaulun "Rati-riti-ralla".- juntti-tollo
Kaikkein junteinpia Suzuki kuskeja ovat Baleno ja sedan mallisella SX nelosella ajavat. Päässä k raudan lippis, jonka lippa on suora ja pitkähkö, jalassa piintyneen likaiset halvat farmari housut ja säästömyymälän tarra lenkkarit. Takkina kauhtunut vanha liian iso ruma tuulitakki. Autoon on itse usein kiinnitetty itse kumilevystä tylsällä puukolla leikatut roiskeläpät, joista ainakin takimaiset ovat reilusti vinossa ja nuo läpät ovat kiinnitetty törkeen monella ruuvilla. Asennus jäljestä loistaa maalaistollon oman käden jälki. Minä itse lukeudun juuri tällaisiin juntteihin, mutta kalsarit vaihdan jopa kahdesti viikossa, tiistaisin ja perjantaisin;=)
- 8+16
Siis voiko tämä olla totta. Suzuki kuskeilla löytyy itseironiaa.
Hyvä! - Anonyymi
Kuis on ässä krossi pelannut ja onko kalsarit vaihtunnu
- Anonyymi
Jakahta en. Aihda ässä crossia jakalsareita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....286414Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2866400- 546322
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?975845Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k435370Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524864Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2284214Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43991- 1513716
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393262