Kerrankin voin kirjoittaa tänne

OlenOnnellinenMitäSä

Kerrankin voin kirjoittaa tänne onnellisena naisena. Olen palannut yhteen lukioaikaisen poikaystäväni kanssa. Hän jäi aina mieleeni hyvänä miehenä. Ihmisenä, joka kohteli minua hyvin ja jota kukaan muu mies ei tehnyt minulle. Olin aina hänen (ensimmäinen poikaystäväni) jälkeensä muiden miesten kanssa esine, hyväksikäytetty, aliarvioitu jne. Kyllä minussakin on vikani, mutta ensi kertaa olen arvostettu minuna, ihmisenä ja naisena! Hänessä on sellainen lämpö, jota en kenessäkään ole koskaan tavannut. Ja luulen, että vain minä pystyn näkemään ja pääsen tuntemaan hänestä sen puolen :)
Ollaan oltu nyt syksyllä kaksi vuotta yhdessä, vuosi kihloissa ja ensi kesänä olemme menossa naimisiin. Oma sairaus ja työttömyys vähän rasittaa kaikkea, mutta meillä on uskomaton onni toisissamme ja olemme saaneet paljon kokea hyviä asioita.

Kiitos elämälle ja kiitos rakkaalleni. Olen onnellinen.

0

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävöin sinua kokoyön!

        En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
        Ikävä
        61
        4348
      2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

        https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
        Kalajoki
        144
        3110
      3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

        Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
        Tunteet
        47
        2408
      4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        46
        2333
      5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

        Eivät osanneet suomea nimittäin.
        Maailman menoa
        97
        1971
      6. Älä mahdollisesti ota itseesi

        En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
        Ikävä
        24
        1883
      7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

        Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
        Ikävä
        28
        1596
      8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        22
        1584
      9. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        150
        1411
      10. Metsästysmökki

        Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
        Kuhmo
        34
        1233
      Aihe