KILJAVAN ROISTOT KÄPÄLÄLAUTAAN

Jo viimein joutuvat punikkiopiston rosvot vastaamaan 800 000 € huijaustuistaan. Mielitollo, mites se nyt nuin meni?

Hoh, hoh, hooooooo, hoh, hoh, hoooooooooooo, tekee hyvää demujen alamäelle! Lisää luistoa! Hoh, hoh, hoooooooooo...
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mielitollo, Kapin-pökiö ja klani-Aulis ovat aivan hermoromahduksen partaalla. Kannatus laskee ja uljas Keskusta sen kun porskuttaa.

Urpulaisen paksutantta meni leikkaamaan vanhushoidosta 300 miljoonaa vaikka ennen vaaleja kuvautti itseään hoitolaitoksissa muoreja silittelemässä. Sellaisia on demuroistot.

Äänestä

Menehän homo takaisin nukkumaan

Äänestä

Kyllä nyt olisi tosiaan syytä latoa noille punaroistoille rankimman mukaan.

Äänestä

Miksi hallituksen leikkauslistassa ei lyhennetty / poistettu kuntavirkamiesten 5v irtisanomissuojaa?

Onko kuntien virkamiehet sittenkin hallituspuolueiden kannattajia?

"Tähtikirjoittajien" mielestähän ne on kepulaisia ja niitä pitäisi vähentää, että veronmaksajien rahat säästyisivät.

Äänestä

selkeä aloitus

Äänestä
  • alkavat pikkuhiljaa paljastua

    Äänestä

  • punaroishot, kirjoitti:

    alkavat pikkuhiljaa paljastua

    päästään vielä sylttytehtaalle

    Äänestä

  • kunhan, kirjoitti:

    päästään vielä sylttytehtaalle

    SAK:ta ?

    Äänestä

Ettekö te tyhmät näe mikä puolue on kehityksen TODELLINEN DYNAMO? Sillä puolueella on upea johtaja joka on eräänä yösydännä pannut asiat järjestykseen. Nyt ne ovat hallituksen linjan perusta. Se tapahtui kesällä. Katinen on enää nukkepääministeri jonka tekoja ohjailee vahva nainen.

http://www.hs.fi/politiikka/Urpilainen Sdp otti kesällä johtajuuden Suomen kestävyysvajetalkoissa/a1385780995785

Äänestä

Jutta pani tuulemaan.
Ainakin osaa omakehun

10 % tippunut sdp kannatus
Nyt 15 %

Äänestä

Yksi maukkaimmista avauksista koko palstan historiassa. Kapi ei pystyisi moiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_22623 kirjoitti:

Jo viimein joutuvat punikkiopiston rosvot vastaamaan 800 000 € huijaustuistaan. Mielitollo, mites se nyt nuin meni?

Hoh, hoh, hooooooo, hoh, hoh, hoooooooooooo, tekee hyvää demujen alamäelle! Lisää luistoa! Hoh, hoh, hoooooooooo...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu