Kuinkahan monella

tukanjuuret kipeänä, kaulalla paha mieli ja wc pöntölle asiaa ns. väärinpäin?
Pitääkö eilisiltaa miettiä, mitä tulikaan tehtyä ja ulos ei kehtaa mennä ennenkun muistaa ettei ainakaan naapureita yrittäny kotimatkalla vikitellä ;o).

Kaikesta huolimatta, mukavaa lauantaita, ja iloisia hetkiä päivänkulkuun.
28320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Mull ei ainakaan. Mitä toi oikein tarkoitti?

Äänestä
  • siihen harjoitteluun sinulla on menny? Ja rahassa varmasti yksi omakotitalo, ja komea auto pihasta.

    Äänestä

  • Montako vuotta kirjoitti:

    siihen harjoitteluun sinulla on menny? Ja rahassa varmasti yksi omakotitalo, ja komea auto pihasta.

    Ei uskalla laskea.

    Äänestä

teinitouhulta tuollainen. En muista, että koskaan aikuisiällä olis ollut noin. Teininä sitä oksenneltiin ym. sekoiltiin. Aikuiset yleensä osaa hallita itsensä paremmin.

Äänestä
  • muistikuvaa edes. Vuosia jo kun viimeksi nauttinu humalajuomista.
    Siksi kysyin, kun tuo pikkujouluaika saa monelle aikaan aamupahoinvointia.

    Äänestä

Pyh, ei todellakaan. Eikö tuo ole teinipellejen touhuja? Aikuisiällä kaiketi jo osataan ottaa sivistyneesti ;)

Äänestä

kankkusia ollut vuosikausiin. Jos ottaa, niin se pitää tehdä maltillisesti, niin sillä ei ole vaikutusta seuraavaan päivään mitenkään. Täysin turhaa tuhlata seuraavaa päivää potemiseen. :))

Äänestä

Kuulun niihin tylsimyksiin jotka juo vain hiprakkaan asti. Ilta meni leppoisasti mutta muistan kaikki tapahtumat edelleen eikä ole krapula. Yksi työkaveri örvelsi kännissä ympäriinsä ja yritti iskeä kaikkia... ei ole mun käsitys pikkujouluista

Äänestä

Eipä ole krapulaa...ja kasvojakaan en menetä örveltäessäni, kun älyän pysyä hyvässä seurassa ( eli yksin ), kun otan ;)

Äänestä

En tajua tollasta kestojuomista....

Hauskanpito on erikseen ja kuuluu kaikille. Silloin kun ihminen juo yksin ja paljon, niin todennäköisesti pakenee tosielämää....Mutta tapansa kullakin.Juomisesta saattaa tulla tapa ja tapaa voipi sitten olla vaikeampi lopettaa:). Kun tarpeeksi kauan juo niin menee terveys, ihmissuhteet ja jne. Masentuu ja koitaa juomisellaan korjata henkistä pahaa oloaan. Eli eipä voi suositella!

Äänestä
  • Jos toi oli vastaus ylempään, niin ei mulla ole ihmissuhteita.
    Ja ei pelkoa että masentuis, kun masennus ollut päällä jo viimeset viistoista vuotta. Olen vaan taitava peittämään ikävät tunteeni muilta ihmisiltä.

    En muutenkaan tissuttele päivittäin. Lähinnä silloin, kun haluan vähäksi aikaa paeta todellisuutta ja pitää hauskaa hyvässä seurassa (eli omassa). Toiset meistä on luotu kulkemaan yksin. Sad, but true.

    Äänestä

Ei ole krapulaa. Ja hyvä niin!

Äänestä

aloittajalla itsellään tainnut olla tuollainen ilta/aamu. !

Äänestä

Otit ja ryyppäsit vai ? suututtaa.

Äänestä
  • Ei. Viikon päästä ehkä, kattelis samalla misukoita. ! Ite siellä tissuttelet.

    Äänestä

Kohtuudella pitää osata ottaa!Ja illan aikana pitää järki päässä!

Äänestä

En viitti vähäitä vapaita krapulassa maaten viettää.Ja toiseks viina ei tee mun oloa yhtään paremmaks.Mut en moraalisoi,jokaisen oma valinta ja tulee joskus erittäin harvoin kylläkin itsekin kohtuudella käytettyä..;))

Äänestä

Maanantaina jo uusi naapuri, uudessa paikassa joulupuuta rakennellaan...

Äänestä

L****:lle: Niin varmaan. Selittelyä toikin on. No jos tuohon itse uskot niin, mikäs siinä.

Äänestä
  • Mistäs noin päättelet ? En ole juonut tippaakaan yli viikkoon. Napit valitettavasti joudun joka päivä ottamaan, että mieli pysyy edes siedettävällä tasolla. Mitä pahaa siinä on, että haluaa joskus viikonloppuna kokea edes pienen hetken levollisuutta ?

    Äänestä

L****:lle: Mikä mielesi niin on pahoittanut?Tottakai jokainen voi tehdä mitä haluaa. Tosin, yleensä ne murheet ei väisty, kuin hetkellisesti ja sitten on entistä huonompi olla. Eikö kannattaisi hakeutua ystävien läheisyyteen ja harrastaa vaikka jotakin?

Äänestä
  • Varmaankin se masennus. Kyllä mä harrastan asioita, mutta yksin. Eikä mulla ole ystäviä. Tuttuja ja kavereita on, mutta en mä jaksa nähdä niitä ja pettyä joka kerta tajutessani, että ketään ei oikeesti kiinnosta viettää aikaa mun kanssa.

    Jaksan kuitenkin hoitaa jokaviikkoiset velvollisuuteni ja aion jaksaa tulevaisuudessakin. Sitä paitsi, eräällä henkilöllä on mieltä piristävä vaikutus, jonka ansiosta elämä tuntuu nykyisin hitusen mukavammalta ;)

    Äänestä

  • L**** kirjoitti:

    Varmaankin se masennus. Kyllä mä harrastan asioita, mutta yksin. Eikä mulla ole ystäviä. Tuttuja ja kavereita on, mutta en mä jaksa nähdä niitä ja pettyä joka kerta tajutessani, että ketään ei oikeesti kiinnosta viettää aikaa mun kanssa.

    Jaksan kuitenkin hoitaa jokaviikkoiset velvollisuuteni ja aion jaksaa tulevaisuudessakin. Sitä paitsi, eräällä henkilöllä on mieltä piristävä vaikutus, jonka ansiosta elämä tuntuu nykyisin hitusen mukavammalta ;)

    tutulta tuo masennus, vaikeuttaa huomattavasti sosialisointia. Mukavaa että joku osaa piristää päivääsi. Skå sille!

    Äänestä

Ed-->Varmaankin masennus. Kannattaisi opetella reality elämässä olemaan muiden parissa. ;) Hyvää jatkoa!
p.s- Kannattaa vähentää juomista--->pahentaa masennusta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on tänään kirjoitti:

tukanjuuret kipeänä, kaulalla paha mieli ja wc pöntölle asiaa ns. väärinpäin?
Pitääkö eilisiltaa miettiä, mitä tulikaan tehtyä ja ulos ei kehtaa mennä ennenkun muistaa ettei ainakaan naapureita yrittäny kotimatkalla vikitellä ;o).

Kaikesta huolimatta, mukavaa lauantaita, ja iloisia hetkiä päivänkulkuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu