Mitä joululahjaksi 2 aikuiselle ja 1 10v lapselle!?
Mitä joululahjaksi?
3
199
Vastaukset
- Saija-Liisa
Tämä on helppo! Tietysti matka. Esimerkiksi päivä Tukholmassa reissu on hyvä. Noilla laivoilla ei juurikaan ole mitään ryyppymeininkiä toisin kuin 24 tunnin risteilyillä ja ohjelma on laadukasta. Meillä oli esiintymässä mm. se irlantilainen riverdance ryhmä joka joskus veti jäähallitkin täyteen.Oli hieno show. Palvelu toimii hyvin noilla ruotsin reissuilla ja ruokakin oli mainiota :) Käytiin Ikaalisten Matkatoimiston kautta kun halvalla sai ja erittäin hyvin onnistui kaikki bussikuljetuksia myöden. Erinomainen lahja niin vanhemmille kuin lapsillekin. Lapsethan rakastavat laivareissuja. Löytyy tuolta sitten muitakin vaihtoehtoja.
http://www.ikaalistenmatkatoimisto.fi/tt/index.html?tt=4935_12_163257_ - asdfrdthyi
Taas kun ei tiedä kyselijän taloudellista tilannetta tai ikääkään, on aika vaikea antaa vinkkejä.. Lähden oletuksesta että olet aikuinen.
jos koko perheelle haluaa yhteisen lahjan (oletan että kyseessä on perhe, kun en tiedä), niin ihan vois käydä vaikka leffalippupaketti, tai liput vaikka sealifeen tmv, jos oikein pröystäillä haluaa, niin sitten kylpylä-tai risteilylahjakortti, mutta mielestäni melko kallis vaihtoehto. Leffaliput nyt on sellaisia, mitkä varmasti tulee käytettyä, kun ovat yleensä sen vuoden ajan voimassa. Yksi lahjaidea voisi olla lahjakori, johon laittaa "vähän kaikkee" , makukahvia/teetä, glögiä, suklaata/marmeladia, jotain omatekoista, esim. kuivakakun tai pipareita (mitä nyt kukakin osaa tehdä), ehkä jotain sellaista erikoista syötävää, mitä ei ihan joka kaupasta saa, käsintehtyä suklaata, hilloa jne..
helpoin vaihtoehto mielestäni (niiden leffalippujen lisäksi) on aikuisille yhteinen eettinen lahja, ja vanhemmilta voi aina kysyä, mitä lapsi voisi haluta, ettei tarvitse harrastaa hakuammuntaa. onko se sitten kirja, legopakkaus, pehmeä paketti tai jotain muuta..
jos olet nuori, ja kuulut kyseiseen perheeseen, niin käy hakemassa ne leffaliput, pääset helpoimmalla ja halvimmalla. esim. prismassa 4kpl leffalippupakkaus 37e, pääset itsekkin mukaan. - aikuiset ja lapset
Hei!
http://www.chiringobynanaya.com/prestashop/ saa monenlaista lahjaa ja voi myös tehdä mittatilauksena jotakin, jos haluaa omaperäistä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741