Varokaa, Johki viettämässä yksityistä pikkujoulua

Mutta tiedä minne publikiin päätyy. Varokaa päitänne ja lentäviä laseja.
171367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Nähty kuulemma Kannelmäessä baarissa hovikampaaja kakkosen seurassa

Äänestä

7 tuntia, 57 minuuttia sitten | Johanna Tukiainen

Olen läheisen ystäväni luona viettämässä privaattia pikkujoulua. Nyt on ollut niin rankkaa etten jaksa Helsingin klubeja.

Äänestä
  • Ei kai jaksa kun on porttari jokaiseen. Juo muiden asiakkaiden lasit tyhjäksi kun silmä välttää ja häiritsee änkeämällä vieraisiin pöytiin. On tullut koettua.

    Äänestä

Eli siellä pelastusarmeijassa karismaattisella yritysjohtajalla.

Äänestä

On varmaan ollut Kannel Pubissa kärttämässä keikkaa. Vuosi sitten esiintyi siellä luottohomoseksuaalihovikampaajansa kanssa. Kannel Pubin glamourinen esiintymislava:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/156958_10200153241774896_1936418532_n.jpg

Tuksu tuolilla ja tonttulakkinen Olkalaukku:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/29546_10200153737027277_1398201228_n.jpg

Baarin sivut: http://www.kannelpub.fi/

Ja esimerkiksi näistä kapakoista voi Tukiaisen löytää iltaöisin.

Mendosta: http://www.barmendocino.com/

Hietalahden Hemingwaysta: http://www.hemingways.fi/ravintolat/fi_FI/hietalahti/

Hotelli Albertin aulabaarista: http://www.sokoshotels.fi/hotellit/helsinki/albert/

Eerikin Kulmasta (ent. Pub 28): http://fi.yelp.fi/biz/eerikin-kulma-helsinki-2

Sikarihuone: http://www.fonecta.fi/yritykset/Helsinki/2098765/Sikarihuone

Äänestä
  • Jep. Nämä ovat sitten tunkin klubeja.

    Voi elämän käsi jälleen noita juttuja.....ei muuta voi todeta......

    Äänestä

  • nainen

    Naurussa pitelemistä kirjoitti:

    Jep. Nämä ovat sitten tunkin klubeja.

    Voi elämän käsi jälleen noita juttuja.....ei muuta voi todeta......

    Äänestä



Upeaa näädintää "Kannelbubilta, kyynelet valui poskiltaNI. Johkihan ilmoitti etukäteen ettei keskustan klubit kiinnosta tällä hetkellä. Johkihan on viihtyy korkeatasoisissa clubeissa ympäri maailmaa ja arvostaa luxusta, mikä näkyy myös esiintymispaikoista. kannelmäen lähiöräkälän eurolava on hyvä esimerkki korkeasta tasosta.

Äänestä

Tuksulla on porttari aika moneen keskustan juottoloihin eli karvaranteiden räkälä on sitten glämöörinen klubi jossa voi siemailla upeiden dokujen kanssa keppanaa tai juoda omasta pullosta halpis punkkua.

Äänestä

Eikös kyseissä paikassa ollut viime keikalla kalifornialainen musiikkimoguli joka halusi Tuksun esiintymään Losiin?

Äänestä
  • Jep, jeo... ja kaiken Tuksu uskoo tai haluaa muistaa tietoisesti väärin.

    Äänestä

Tuksu 30.11. illalla:

"Joulun pitäisi olla rauhanaikaa, ei vihaa ja kaunaa. Olen onnellinen eräästä asiasta joka tapahtui elämässäni. Ja uskon edelleen rakkauteen."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hgvgc kirjoitti:

Mutta tiedä minne publikiin päätyy. Varokaa päitänne ja lentäviä laseja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu